Кілька десятків застарілих F-16 не допоможуть вигнати окупантів з України, – полковник ЗСУ

Новини

Український командир сумнівається, що будь-яка західна зброя дозволить переломити хід війни.

Будь-яка західна зброя навряд чи допоможе зараз вибити путінські війська з їх укріплених оборонних рубежів. Такою думкою в коментарі The Times поділився полковник Роман Костенко, військовий командир, нардеп, член Комітету ВРУ з національної безпеки, оборони та розвідки. www.unian.ua

“Я не думаю, що зараз є якась зброя, яка може сильно вплинути на результат війни. Ракети ATACMS не можуть призвести до перелому. Військові літаки? Вони можуть лише допомогти нам досягти паритету. Нам кажуть, що ми отримаємо сучасні літаки F-16, але F-16 – це літаки 1970-х років, а у Росії сотні винищувачів покоління 4++. Я не розумію, хто вбив собі в голову, що ми зможемо перемогти Росію з десятками F-16”, – говорить Костенко.

За його словами, реалістична мета України на 2024 рік повинна полягати в тому, щоб не втратити більше своєї території і завдати якомога більше ударів по російським військово-морським і сухопутним силам.

“Ми не можемо дозволити собі воювати симетрично з росіянами, здійснювати атаки, як росіяни, втрачати людей, як росіяни, або вербувати людей, як вони. Нам потрібно шукати способи, коли ми втратимо в десять разів менше людей, ніж вони. Тільки так у нас є шанс, тому що з математичної точки зору у нас просто закінчаться люди швидше, ніж у них”, – підкреслює полковник.

Війна в Україні – перспектива майбутнього

Як писав УНІАН, західні аналітики вважають, що нинішній глухий кут на фронті в Україні є результатом недостатньої підтримки ЗСУ з боку Заходу. Україна може звільнити свою територію, якщо отримає достатньо зброї, що вже було продемонстровано минулого року.

Тим часом, як пише Financial Times, на Заході знову набирає популярність ідея про повернення до політики умиротворення Путіна. Деякі вважають, що повернуть мир в Європу, якщо віддадуть Україну на розтерзання росіянам. Однак це оманлива надія, і в такому сценарії погано буде всім.