Кількість постраждалих збільшилася: названо продукт, яким отруїлися в кафе у центрі Києва

Новини

НП сталася в одному із закладів на Подолі, пише Politeka.net з посиланням на Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.

Станом на 30 січня, надійшло 6 екстрених повідомлень про захворювання гострим ентероколітом серед мешканців міста Києва. politeka.net

Раніше було відомо про 4 випадки, «у тому числі троє госпіталізовані до медичного закладу столиці».

Як зазначається, всі вони ймовірно пов’язанні з вживанням готової продукції в одному із закладів громадського харчування в Шевченківському районі міста Києва.

«Хворі вживали страви протягом 23.01.2023-25.01.2023. До складу страв, ймовірно пов’язаних з захворюванням, входили курячі яйця з неповною термічною обробкою.

На даний період часу захворіло 6 дорослих, із них госпіталізовані 4 в одну із лікувальних закладів м. Києва, 2 лікуються амбулаторно», – йдеться у повідомленні.

Всі госпіталізовані бактеріологічно обстежені на кишкову групу інфекцій, у трьох із них виділено Salmonella enteritidis, групи D та 1 матеріал в роботі.

Також зазначаєтсья, що при епідеміологічному розслідуванні було відібрано готові страви для бактеріологічного дослідження на кишкову групи інфекцій, проби питної води та змиви з об’єктів навколишнього середовища, також бактеріологічно обстежені співробітники, які перебували на зміні.

«Епідрозслідування продовжується», – додали в Центрі контролю та профілактики хвороб.

Раніше в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Києві повідомили, що було відібрано 20 санітарно-гігієнічних змивів з устаткування кухні закладу, обстежено на кишкову патфлору 13 осіб персоналу, відібрано 4 готові страви до яких входять яйця курячі з неповною термічною обробкою, 2 проби води та 10 сирих яєць для дослідження на сальмонельоз.

«Адміністрації закладу наголошено на негайному припиненні виготовлення ймовірно небезпечних готових страв до складу яких входять яйця курячі з неповною термічною обробкою та вилучення з обігу партії яєць курячих по мережі закладів», – запевнили в Держпродспоживслужбі.