Кінець військової допомоги для України стрімко наближається – Politico

Новини

Потік військової допомоги може бути порушений і Україні може довестися тривалий час чекати на новий транш фінансування.

Кошти для фінансування озброєння і боєприпасів для України від Конгресу США можуть вичерпатися до середини літа, і в питанні про додаткове фінансування чимало невизначеності.tsn.ua

Про це у статті пише видання Politico із посиланням на помічника одного з конгресменів.

Там вказали, що у схваленому американським Конгресом у грудні пакеті військової допомоги для України залишилося лише близько шести із близько 36 млрд дол. Йдеться про передані Пентагону кошти для передавання Україні артилерійських снарядів, танків, бронетехніки, передових систем ППО.

За заснованою на вже анонсованій допомозі оцінкою помічника одного з конгресменів США, гроші для надання зброї Україні можуть закінчитися вже в липні 2023 року. Тоді потік військової допомоги може бути порушений і не виключено, що Києву доведеться тривалий час чекати на новий транш фінансування.

Водночас зазначається, що безліч американських депутатів не змогли оцінити, коли закінчаться гроші для військової допомоги Україні. Не змогли вони припустити й те, скільки коштів США можуть виділити додатково.

Як заявляв раніше сенатор-демократ Бен Кардін, в американській адміністрації йому сказали, що грошей для військової допомоги точно буде достатньо на наступні кілька місяців. Приблизно тоді, за даними сенатора, можна чекати на новий законопроєкт про екстрене додаткове фінансування.

У цьому контексті голова Палати представників у закордонних справах Майкл МакКол припустив, що може йтися про вересень. 

За повідомленням представника Пентагону Гаррона Гарна, наразі відомство оцінює, як краще витратити кошти, що залишилися. Міноборони США розглядає варіанти з урахуванням “розвитку ситуації” та “успіхів на полі бою під час нових наступів навесні”.

Допомога для України від Білого дому

Автори видання зазначають, що Білий дім водночас обговорює новий пакет військової допомоги для України, але наразі не відомо, якими будуть її потреби під час і після контрнаступу. Про це розповів анонімний чиновник адміністрації президента США Джо Байдена.

У статті також звертається увага на те, що будь-яка пропозиція Білого дому про додаткове фінансування може спровокувати люті дебати та опір частини республіканців.

Однак один з найбільших прихильників України в Конгресі, сенатор Ліндсі Грем переконаний, що більшість підтримують додаткове фінансування.

“Незважаючи на те, що є незгодні, більшість, безумовно, республіканців – напевно в Сенаті і, можливо, також в Палаті представників – твердо переконані, що нам потрібна перемога України, і що результат має значення не тільки для цього регіону, але для Сполучених Штатів, і інтересів нашої національної безпеки”, – заявив Грем.

Яку допомогу США надали востаннє

Нагадаємо, США 9 травня оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 1,2 млрд дол. Йдеться про додаткові системи ППО і боєприпаси; 155-мм артилерійські снаряди; комерційні послуги супутникової зйомки та інше.

Міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що цей новий пакет військової допомоги від США допоможе ЗСУ перемогти у битві проти Росії.