Коли українцям не вдасться зняти гроші з картки і за що вимагатимуть довідку: правила

Новини

В Україні діють обмеження щодо кількості коштів, які за добу можна зняти з банківського рахунку. Таке обмеження залежить від банку. При цьому якщо ви робите підозрілу операцію, банк додаткового може вимагати довідку.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.

“У мене було таке, що після зняття готівки з власного депозиту в ПриватБанку надійшло повідомлення, що я вже ліміт на зняття готівки вичерпав”, – скаржиться мешканець Дніпра Кирило OBOZREVATEL. Депозит він поповнював із зарплатної картки протягом кількох років.

Після звернення до “Привату” проблему вдалося вирішити. “Зняв потрібну суму за кілька днів”, – пояснює Кирило. Так, у банку діє обмеження: за день можна зняти в Україні не більше ніж 100 тис. грн, а за кордоном – еквівалент 50 тис. грн.

Обмеження ввели навіть для того, щоб не допустити масштабного виведення коштів з банківських рахунків. Водночас, якщо ви переведете гроші з одного свого рахунку на інший, такі проблеми не виникнуть. У цьому випадку можна зіткнутися лише з проблемами, що виникають у результаті фінансового моніторингу.

Що обов’язково повинні перевіряти:

операції з готівкою;

операції на нетипові для клієнта суми чи суму від 400 тис. грн;

перекази, які здійснюють за участю PEP (суспільні особи: чиновники, депутати всіх рівнів);

операції фізосіб-підприємців (“ФОПів”) та юридичних осіб, які відкрилися менше трьох місяців тому.

Крім того, як зазначають у НБУ, зобов’язані призупинити та перевірити пов’язані між собою операції. Наприклад, якщо клієнт для того, щоб не перевищити ліміт, дробить операції.

“Ознаки пов’язаності операцій банк/установа визначає самостійно у внутрішніх документах з питань ДВК/ФТ (п.10 додатка 16 до Положення № 65, п. 10 додатка 15 до Положення № 107). Прикладами таких ознак можуть бути: здійснення переказів одним або декількома різними клієнтами в один день/протягом ними питаннями, текстами безкоштовних повідомлень та країнами (територіями) одержувачів”, – йдеться у роз’ясненні НБУ.