Коли Водоxpеще 2024 pоку: нoва дата, істоpія та тpадиції (ФОТО)

Новини

Хрещення Господнє — велике християнське свято, яке до зміни календаря, завжди припадало на 19 січня.

Однак, після 1 вересня 2023 року його дата змінилася.

Згідно з новоюліанським календарем, на який перейшли ПЦУ та УГКЦ, 2024 року ми будемо святкувати Водохреще 6 січня.

Історія свята

Згідно з церковними переказами, коли Ісус Христос досягнув 30-літнього віку, він прийшов до річки Йордан, де його охрестив Іван Хреститель.

Це було важливою подією в житті Сина Божого, адже після хрещення відчинилися небеса і над Ісусом схилився Дух Господній у вигляді білого голуба. Тоді з неба зазвучав голос, який промовив: “Це Син Мій Улюблений, в Ньому Моє задоволення”.

Для християн хрещення Ісуса Христа має величезне значення, адже після нього почалася публічна служба Сина Божого. Саме тому для вірян Водохреще завжди було особливим святом.

Особливе значення цього дня має вода. Її освячують, а потім набирають у ємності та зберігають протягом року. Вважається, що ця вода має цілющі властивості і допомагає вилікувати від багатьох хвороб.

Народні прикмети:

Предки вірили, що від погоди у цей день залежить весь наступний рік, відтак:

1. Якщо у цей день ясна, однак морозна погода, літо буде спекотним та сухим.

2. Снігопад обіцяє щедрий врожай на цілий рік.

3. На Водохреща заметіль – і в квітні буде хуртовина.

4. На дереві ви побачили іній, а на небі хмари – то до родючого року.

5. Теплий день обіцяє багато хліба.

6. Якщо день був сонячним та теплим, така погода протримається ще кілька тижнів.

Крім того, за повір’ями наших пращурів, у цей день не можна прати, проводити будь-які ворожіння, плакати. Так, у народі вважали, що хто ллє сльози у це свято, той буде плакати й наступного року. Займатись фізичною працею у цей день також заборонено. Також кажуть, що на Водохреща краще не сваритись і не лаятись.

Щороку зростає кількість людей, які хочуть зануритися у хрещенську ополонку. Але для того, щоб вода принесла здоров’я, задоволеність і радість, потрібно правильно підготуватися для цього обряду.

Холодна вода насправді може бути корисною, але лише при систематичному загартовуванні, тобто при щоденному контакті з холодною водою.

Коли Водохреще 2024 року: нова дата, історія та традиції (ФОТО), фото-2