Компенсація пошкодженого та зруйнованого житла: що робити у випадку, якщо документи знищені

Новини

Українцям розповіли, як отримати компенсацію, якщо документи на житло знищені або втрачені.

В Україні власники пошкодженого або зруйнованого житла, що не мають змоги підтвердити право власності на будівлю – можуть зіштовхнутися з труднощами в отриманні компенсації.

Очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк повідомила, куди звертатися у цьому випадку.

За її словами, не всі українці тікаючи від війни, мали змогу забирати документи. Тому документи на житло могли бути знищені внаслідок бойових дій.

“Для того, щоб підтвердити право власності потрібно звернутися до суду. На жаль, в нас суди не можуть працювати з такою швидкістю, як люди бажають отримувати компенсацію і ми зараз у парламенті з колегами і з Міністерством юстиції, з Міністерством відновлення працюємо над тим, щоб створити спрощений, скорочений судовий порядок саме для того, щоб люди отримували компенсацію”, – повідомила Шуляк.

Раніше повідомлялося, про припинення виплат пенсій, українцям розповіли про причини та як вирішити проблему.

Експерти більш детально розповіли про інформацію щодо пенсій в Україні.

Так, якщо протягом 6 місяців не забирати пенсію, то згідно із статтею 49 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” її виплату припиняють.

“Хочу звернути увагу, що припиняється саме виплата, а нарахування продовжуються, не плутайте ці два поняття, вони дійсно різні”, – кажуть спеціалісти.

Для відновлення пенсійних виплат необхідно особисто звернутися до обраного вами сервісного центру Пенсійного фонду України із заявою та пред’явити документи, що засвідчують особу.