Контрнаступ ЗСУ: експерт вказав на ознаку успішної тактики України

Новини

Те, що українські військові готують контрнаступи відразу на кількох напрямках – наприклад, так було на Харківському й Херсонському, – є підтвердженням успішної тактики Генштабу. Про те, де тепер готується просування Сил оборони, стане відомо вже постфактум, тому що операція має відбуватися в режимі інформаційної тиші.

Про це в інтерв’ю OBOZREVATEL заявив співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова Олексій Мельник. Він підкреслив: згідно з інформполітикою Міністерства оборони, про контрнаступні дії офіційно оголошується вже після їхнього успіху. І не одразу, а за кілька днів після деокупації кількох населених пунктів.

“Отже, як тільки ми отримаємо таке повідомлення, можна буде з упевненістю сказати, що це був саме той напрямок, де склалися найбільш оптимальні умови для контрнаступу”, – відповів Мельник.

Він високо оцінив планування, яке здійснює Генеральний штаб ЗСУ, тому що військове керівництво розглядає декілька варіантів.

“Очевидно, у певний момент ухвалюється рішення про те, де відбуватиметься контрнаступ. Враховуються багато факторів, зокрема, оцінюються наші сили, дії супротивника тощо”, – пояснив військовий експерт.

“Приклад – успішні наступальні операції на Харківщині та Херсонщині. Одночасно підготовка йде за декількома напрямками, а потім приймається рішення на користь того, яке найвигідніше”, – підсумував він.