Контрнаступ ЗСУ: названо можливі терміни, коли чекати хороших новин

Новини

На цю тему, як пише Politeka.net, розмірковує військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

Нагадаємо, раніше президент української компанії “Енергоатом” Петро Котін повідомив про ознаки того, що російські військові готуються покинути Запорізьку атомну електростанцію.

“В останні тижні ми одержуємо фактично інформацію, що з’явилися ознаки того, що вони, можливо, збираються залишити ЗАЕС”, – заявив Котін.

У свою чергу, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк висловив переконання, що росія утримати ЗАЕС не зможе.

На думку радника глави ОП, Кремль розраховував, що зможе повторити сценарій окупації Криму, коли світова громадськість публічно засудила вторгнення, проте вирішила заплющити на це очі.

“Росія і фактично, і юридично втримати Запорізьку АЕС не зможе. Ми в будь-якому разі її забиратимемо”, – підкреслив Подоляк.

У свою чергу Коваленко, коментуючи ймовірність звільнення Запорізької АЕС, пояснив, що це невідворотно, але ні найближчими днями, ні найближчими тижнями цього не станеться.

Експерт також припустив, що становище російського угруповання на Півдні вже зараз набагато гірше, ніж він повідомляв, відзначаючи їхню проблему з логістикою, наростаючу проблему з управлінням та забезпеченням тощо. У зв’язку з цим не виключено, що окупаційне командування, розуміючи безперспективність перебування там своїх військ, готує черговий наратив для виправдання втечі.

“Не виключено. Але не виключено не означає, що так і є насправді. Але, йдучи із ЗАЕС російські окупаційні війська, повинні будуть піти і з Енергодару», – зазначив Коваленко у своєму телеграм-каналі, додавши, що таким чином ЗСУ заволодіють операційною зоною, через яку зможуть вільно діяти.

«Чи підуть на це окупанти, даючи ЗСУ можливість розширити на лівому березі плацдарм? Тільки за однієї умови», – переконаний Коваленко, додавши, що така умова з’явиться тоді, коли окупанти втратять контроль над Василівкою, Орлянським, Дніпродним та загалом трасою Р-37.

А можливо, це виключно при контрнаступі ЗСУ, переконаний Коваленко.

Коментуючи перспективи контрнаступу в Запорізькій області, експерт висловив переконання, що умови не сформовані і будуть такими не раніше, ніж перший квартал 2023 року.

«З іншого боку, пригадаємо, коли був призначений Суровікін командувачем угрупуванням РОВ і коли прозвучало його інтерв’ю про важкі рішення, з подальшим виконанням цих рішень. Майже півтора місяці їм знадобилося, щоб після анонсу втекти з правобережки під тиском ЗСУ. Не можу виключати того, що коли ЗСУ почнуть продавлювати росіян на Запорізькому плацдармі, вони різко використовують наратив про МАГАТЕ і покинуть північно-західний виступ», – зазначив Коваленко, додавши, що можливо так і буде, але не найближчими днями і навіть не через тиждень.