Кожний депутат може за рік отримати понад 2 мільйони, – журналіст пояснив, чому наступного року зростуть виплати для народних обранців

Новини

Журналіст Едуард Гльоза повідомив, що на наступний рік у бюджеті передбачено суттєве підвищення виплат для народних депутатів.

Про це він розповів на каналі «Контекст»politeka.net

«Виплати політикам залежать від розміру прожиткового мінімуму, а наступного року його планують збільшити, відповідно зросте й зарплата депутатів. Але все одно цей пазл не складається. «Гола» зарплата депутата складає 10 прожиткових мінімумів, тобто цього року це 26 840 гривень», – повідомив Едуард Гльоза.

За словами журналіста, наступного року прожитковий мінімум планують підняти до 3028 гривень, й оплата праці депутатів відповідно мала б складати 30 280 гривень. Як зазначив Едуард Гльоза, також варто враховувати надбавки за інтенсивність праці, а це може бути 100% окладу.

«Однак скільки складає реальний заробіток кожного з депутатів і наскільки інтенсивно вони працювали, залишається невідомим для широкого загалу. Але якщо в середньому 946 мільйонів розділити на 403 депутати, то виходить, що практично кожний депутат у середньому може за рік отримати понад 2 мільйони 300 тисяч гривень зарплати», – повідомив Едуард Гльоза.