Країна завмерла від почутого: Зеленський розповів правду про Херсон – волосся дибки

Новини

Зеленський наголосив, що Сили оборони готові відвойовувати окуповані росіянами території.Український президент Володимир Зеленський скептично ставиться до заяв Росії про “відхід” військ із Правобережжя і припускає, що це насправді може бути стратегічним кроком для перегрупування сил.Про це глава держава сказав в інтерв’ю CNN.

“Тож вони (росіяни – ред.) готові захищати цей регіон, і вони не готові залишити місто, і той факт, що вони перебувають в цих будинках (які вони захопили – ред.) означає, що вони серйозно готуються, але ми також серйозно готові до цих подій”, – зауважив Зеленський.Лідер України наголосив, що Сили оборони готові відвойовувати окуповані росіянами території. Зеленський підкреслив, що в України є стратегія і різні напрямки під час контрнаступу.Після того, як російська армія піде з правого берега Херсонської області, в межах досяжності української артилерії, опиняться три важливі дороги сухопутного мосту до Криму, а також логістичні об’єкти та склади боєприпасів окупантів.

Про це пише Financial Times.За словами аналітиків, контроль над Херсоном розширить можливості України для завдання більшої шкоди росіянам.Окрім свого символічного значення як єдиного захопленого обласного центру, Херсон має важливе стратегічне значення.Херсонська область пов’язує материкову Україну з окупованим Кримом, а саме місто знаходиться приблизно за 100 км від перешийка, яке забезпечує росії вузькийназемний коридор для постачання своїх військ.В результаті три важливі дороги, що проходять через сухопутний міст, а також низка російських логістичних об’єктів і складів боєприпасів опиняться в межах досяжності української артилерії, що створить загрозу найважливішому маршруту постачання окупаційних військ.

«Херсонська область, розташована на правому березі Дніпра, стратегічно важлива з військової точки зору, оскільки дає нам вогневий контроль над дорогами з Криму, які росіяни використовують як шляхи постачання», – заявив радник Міноборони України Сергій Кузан.Це може призвести до того, що росія перекине більше сил на південь, щоб захистити підхід до анексованого півострова.За словами військового аналітика, те, як росія відступатиме, має ключове значення для її довгострокових перспектив на південному сході України.«Якщо росія зможе вивести свої підрозділи без великих втрат, вона, ймовірно, буде у вигіднішому становищі, щоб утримувати свої існуючі лінії фронту», — сказав Роб Лі, старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики.

ЗСУ активно просуваються у Херсонській області. Втрата росіянами Херсона стане великим приниженням для Путіна та вдарить по бойовому духу окупантів.Це призведе до різкого падіння морального духу окупаційної армії, заявив Річард Ширрефф, колишній заступник верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО.Ширрефф зауважив, що Херсон був першим великим містом, яке окупували росіяни. Путін з великою помпезністю оголосив, мовляв, там буде “Херсонська губернія”. Тому генерал не сумнівається, що це масштабна поразка для Кремля, – передає Sky News.Крім того, українські захисники убезпечать узбережжя Чорного моря, коли виб’ють загарбників з Херсона.

Британський Генерал зазначив, що це матиме значний вплив на моральний стан окупантів. Він згадав про пригнічення росіян після блискавичного контрнаступу ЗСУ на Харківщині.Будь-яка форма відступу, подібна до цієї, різко вдарить по моральному духу росіян,– додав Ширрефф.Путін намагається “втримати якомога більшу частину окупованої України”, аби зберегти можливість для переговорів. Однак партнери не повинні змушувати Україну до перемовин.