Куди зникли іранські “шахіди” і що сталося з інструкторами, які допомагали рф

Новини

Про це, як пише Politeka.net, заявив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат в ефірі єдиного телемарафону.

Так, за його словами, іранських БПЛА не видно вже приблизно два тижні, «а може й більше».

У Повітряних силах України вважають, що перша партія шахедів у росіян закінчилася.

“Була інформація, що Росія загалом замовила 1740. Ймовірно, зараз немає можливості їх отримувати. Можливо, йдуть процеси політичного характеру», – повідомив Ігнат, додавши, що на ситуацію можуть впливати й інші країни.

Також Ігнат уточнив, що росіяни випустили по Україні близько 400 іранських дронів, 340 з них були збиті.

Додамо, раніше стало відомо, що іранські військові інструктори, які допомагали росіянам керувати дронами “Шахед”, загинули у Криму внаслідок українського удару. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов у розмові з Guardian.

Він підкреслив, що іранці, які перебувають на окупованій Росією українській території, і надалі ставатимуть легітимними мішенями для українських сил.

“Вони знаходилися на нашій території. Ми їх сюди не запрошували, і якщо вони співпрацюють із терористами та беруть участь у знищенні нашого народу, ми повинні їх убити”, – сказав секретар РНБО.

Також Данилов прокоментував можливе постачання іранських балістичних ракет в росію. Секретар РНБО наголосив, що робиться все можливе, щоб цього не сталося. Однак, якщо поставки все ж таки відбудуться, це буде демонстрацією того, що росія не має можливості виробляти власні ракети, принаймні, у кількостях, які б дозволили їй продовжувати широкомасштабну війну.

«По-друге, якщо країна, яка перебуває під санкціями з 1979 року, має можливість виробляти таку зброю, то про які санкції може йтися? Тому виникає велике питання щодо правозастосування”, – зазначив Данилов.

У свою чергу, в британській розвідці припустили, що росія витратила майже всі іранські дрони, що в неї були. Також повідомлялося, що більшість запущених БПЛА було знешкоджено.

Останнім часом Росія намагалася завдавати ударів іранськими дронами по медичних установах, якщо виявляла їх, йшлося у повідомленні британського Міноборони.