Курс долара в Україні зміниться до літа: озвучено позитивний та негативний сценарії

Новини

В Україні до кінця весни очікується зміна курсу долара. При цьому сценарії, що озвучують експерти, різняться. Прогнозна вартість “баксу” коливається в коридорі між 36,6 грн в оптимістичному сценарії та 40 грн/дол. у песимістичному.

При цьому найвірогіднішим вважається саме оптимістичний прогноз, йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Згідно з цим сценарієм, вартість долара на валютному ринку знизиться приблизно на 1 грн і складе близько 36,6 грн/дол., що співвідноситься з офіційним курсом Нацбанку.

“Ситуація на ринку дуже стабільна, і завдяки західній підтримці резерви Національного банку наростають. Якогось тиску на гривню просто немає”, – розповів економічний експерт Сергій Фурса.

Негативний сценарій вважається малоймовірним, але він також є. Долар може знову подорожчати та досягти позначки від 40 грн/дол. Це можливо за двох умов: якщо Росія зірве зернову угоду і Україна упустить можливість заробляти на експорті зерна або якщо військова ситуація погіршуватиметься.

У більш тривалій перспективі вартість валюти залежатиме від міжнародної підтримки країн-партнерів. Вони не лише фінансують витрати більшої частини бюджету, а й постачають в Україну валюту, яка дає змогу утримати ситуацію на ринку.

У всякому разі, без закінчення повномасштабної війни та звільнення українських територій розраховувати на значне зміцнення гривні, різкого зниження темпів інфляції не доводиться. Економіка України поступово адаптувалася до умов повномасштабної війни, проте ще тривалий період бюджет залежатиме від кредитів та фінансової допомоги інших країн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні станом на 26 квітня готівковий курс долара становить 37,7/38,2 грн/дол. (купівля продаж). Порівняно з попереднім днем вартість американської валюти в банках як у купівлі, так і у продажу знизилася на 10 копійок.