Китай може натиснути на Путіна: джерела у Кремлі розповіли про невдоволення “головного партнера”

Події

Китай може натиснути на президента РФ Володимира Путіна, розповідають високопоставлені джерела у Кремлі. Китай не задоволений тим, що Росія заблокувала експорт зерна з України.

Про це повідомляє видання The Washington Post, Росія стикається зі шквалом критики з боку країн по всьому світу, у тому числі деяких з її друзів, за її удари по українських портах та її рішення на цьому тижні призупинити участь у угоді ООН, яка дозволила експортувати українське зерно через Чорне море. obozrevatel.com

“Росія веде війну зі світовим продовольством”, – попередила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд. “Російські експортери вже отримують вигоду, тоді як мільйони людей, які не можуть дозволити собі дорожче зерно, страждають, особливо люди на Близькому Сході та в Африці. Давайте внесемо ясність: Росія не має жодних законних підстав призупиняти свою участь у цій угоді”, – додала вона.

Зернова ініціатива виявилася широко популярною, зокрема серед деяких країн, які підтримують дружні зв’язки з Росією. Вихід Москви з угоди викликав помітні закиди з боку Китаю, Єгипту та кількох африканських членів Ради Безпеки ООН, які зайняли відносно нейтральну позицію щодо конфлікту.

Путін, якому загрожує арешт за військові злочини, пропустить саміт БРІКС у Південній Африці. Представник Мозамбіку в ООН Філіпі Чидумо заявив, що його країна “цінить” цю ініціативу, і попередив, що її призупинення “напевно посилить глобальні соціально-економічні стреси”. Він закликав усі сторони підтвердити прихильність до угоди та закликав Росію та Україну до мирних переговорів.

Крім того, Єгипет, один з найбільших світових імпортерів пшениці і великий покупець російського та українського зерна, який останніми роками поглибив свої відносини з Росією, також розкритикував вихід Росії з угоди.

Представник високопоставлених російських дипломатичних кіл, який говорив на умовах анонімності, сказав, що Китай може чинити тиск на Росію, щоб вона повернулася до зернової угоди, бо вона є найбільшим отримувачем українського зерна. “Обидві угоди мають бути реалізовані збалансованим, всеосяжним та ефективним чином”, – заявив у п’ятницю представник Китаю в ООН Ген Шуан.

За словами представника російських дипломатичних кіл, рішення має бути знайдено найближчим часом, оскільки в Україні незабаром вистачить місця для зберігання зерна, коли новий урожай досягне портів.