Китай наважився! Прямо перед самітом – жорсткий ляпас Путіну: повна підтримка України? Браво!

Новини

Китай погодився взяти участь у саміті в Саудівській Аравії. Спецпредставник Пекіна у справах Євразії Лі Хуей буде присутній на зустрічі щодо обговорення врегулювання російсько-української війни. 

Припускають, що участь КНР у цьому саміті свідчить про те, що Пекін приймає “формулу миру” президента Володимира Зеленського. Це одному із ЗМІ прокоментував азербайджанський політолог із Вашингтона Раміз Юнус.

У річницю повномасштабного вторгнення Китай висунув свій “мирний план” щодо завершення війни в Україні. На думку азербайджанського політолога, навряд чи Пекін зможе легко відмовитися від нього й прийняти позицію України.

До того ж КНР досі працює над популяризацією своєї позиції щодо “політичного врегулювання української кризи”. Зазначимо, що у документі жодного разу не згадується слово війна.

“Ви помітили, як Китай залучає Південну Африку, Бразилію тощо. Я не думаю, що Пекін прийме конкретно український мирний план. Адже у чому тоді сенс китайського й посади цього спецпредставника”, – мовив Юнус. 

Китай хоче бути модератором у війні, на тій же посаді як Туреччина разом з ООН у всіх гуманітарних питаннях. Війна в Україні виходить на інший рівень, тому потрібний більш сильний модератор, який впливатиме на Росію й Україну.

“Це не Туреччина й не ООН, це Китай і США. Тому Пекін не може відмовлятися від свого “мирного плану”, адже тоді втрачається сенс”, – зазначив азербайджанський політолог.