Лімітів для регіонів більше немає: в YASNO розповіли, звідки в Україні взялося більше світла

Новини

Уже кілька днім Національна енергетична компанія “Укренерго” не формує ліміти споживання електроенергії для регіонів України. Це повʼязано збільшенням генерації.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав генеральний директор холдингу YASNO Сергій Коваленко. Так, наразі в Україні працюють усі дев’ять енергоблоків атомних електростанцій.

Також працюють додаткові блоки на деяких українських ТЕС, крім того, більш активно працюють ГЕС – разом із АЕС вони дозволяють виробляти більше електроенергії.

Саме це дозволяє не формувати ліміти споживання, тож генераційних обмежень на даний момент в Україні практично немає, зазначає Коваленко.

“І це справді дивовижно. Енергетики роблять титанічну роботу, щоби ми з вами були з мінімальними відключеннями або взагалі без них”, – наголосив він.

Однак наразі ще рано говорити про те, що систему відновили настільки, щоб вона могла функціонувати зовсім без перебоїв. Зокрема, у деяких районах Києва (в частині Голосіївського, Святошинського та Шевченківського) зберігається дефіцит пропускної спроможності мереж.

В YASNO пояснили, що мережі НЕК “Укренерго”, які були пошкоджені через російські ракетні удар, ще не можуть передавати такі обсяги електроенергії, які б дозволили забезпечити світлом всіх жителів української столиці. Через це у вказаниз районах локально можуть застосовувати відключення електроенергії за графіками.

Лімітів для регіонів більше немає: в YASNO розповіли, звідки в Україні взялося більше світла