Лукашенко хворий?: диктатор вперше за 29 років не виступив із промовою на 9 травня

Новини

Замість себе Лукашенко доручив виступати міністрові оборони Білорусі Віктору Хреніну

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко схоже все-таки має проблеми зі здоров’ям. На параді в Москві він з’явився із забинтованою рукою. tsn.ua

Журналісти звернули увагу на руки білоруського диктатора / © Белсат

Диктатор після параду в Москві терміново повернувся до Мінська, пропустивши обід у Путіна. Поведінка “бацьки” вдома ще більше посилила підозри.

У Мінську самопроголошнений президент уперше за багато років не виступив з промовою.

“Лукашенко не виступав з промовою на площі Перемоги, яку він виголошував щороку. Замість нього “за його дорученням” виступив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін”, – пише білоруське опозиційне видання “Наша Ніва“.

У виданні зауважили, що на останньому офіційному заході в Мінську у Лукашенка був хрипкий голос.

“Сьогодні на параді в Москві він виглядав хворим, не зміг пройти 300 метрів від трибуни до Олександрівського саду разом з іншими президентами, і його відвезли на електромобілі”, – додали журналісти.

Також повідомляється, що попередньо всі готувались до промови Лукашенка і її трансляції онлайн, але пізніше виступ замінили на “покладання квітів за участю Лукашенка”.

Скриншот з анонсом промови Лукашенка / ©

Самого Лукашенка білоруське провладне ТБ показувало, але не крупним планом. “Мабуть, був наказ діяти по ситуації і дивитися, як він рухається”, – припускає “Наша Ніва”.

Лукашенка намагалися не показувати крупним планом / ©

Лукашенка намагалися не показувати крупним планом

© president.gov.by

Ексміністр культури Білорусі, опозиційний політик Павло Латушко підтвердив, що Лукашенко дійсно хворий. Про це опозиціонер сказав “Апострофу”.

“У нього грип разом із ковідом і його стан досить поганий. Виглядав він Москві, звичайно, жахливо. Лукашенко єдиний не йшов пішки на Червону площу разом із Путіним, а їхав автомобілем. Він не залишився на офіційний обід, і поїхав до Мінська”, – сказав Латушко.

Той факт, що промову у Мінську замість Лукашенка виголосив міністр оборони, опозиціонер назвав “безпрецедентною ситуацією”.