Литва пропонує надати Україні радників для боротьби з корупцією в Міноборони

Новини

Міністр оборони Рустем Умєров 10 листопада провів зустріч зі своїм литовським колегою Арвідасом Анушаускасом, який приїхав до Києва з візитом. Литва готова надати Україні радників, які допоможуть у впровадженні реформ і боротьбі з корупцією.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України. Пропозицію щодо допомоги Анушаускас зробив під час зустрічі з Умєровим.

“Нам важливим є досвід литовських фахівців зі створення закупівельних агентств – озброєння та нелетальної продукції. Над повноцінним запуском таких агенцій зараз працює команда Міністерства оборони”, – зазначив очільник МОУ.

Він також подякував Литві за готовність підтримати Україну та допомогти фахівцями та експертизою.

Нагадаємо, Міністерство оборони України витратило 2 млрд гривень на закупівлю боєприпасів та спорядження для Збройних сил України, однак військові їх так і не отримали. Усього було укладено три контракти: з українською компанією “Львівський арсенал” про постачання 100 тисяч мінометних мін ($37,6 млн), із хорватською WDG promet про постачання 30 тисяч танкових пострілів (€32,5 млн) та зі словацькою Sevotech про закупівлю 15 тисяч комплектів шоломів і бронежилетів (€13 млн).