Литва визнала загрозою понад тисячу білорусів та росіян, які провалили “тест” про війну в Україні та Крим

Новини

4 серпня Литва визнала понад тисячу громадян Росії та Білорусі, які мешкають в країні, загрозою для національної безпеки. Також було оголошено, що їм буде відкликана посвідка на постійне проживання.

Відповідне рішення ухвалили після того, як росіяни й білоруси пройшли анкету, яка була своєрідним “тестом”, де питання стосувалися їхнього ставлення до російської агресії в Україні та статусу Криму. Цю інформацію повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на агентство AP.

Так, згодом департамент міграції встановив, що національній безпеці країни може загрожувати 1164 громадян Росії та Білорусі, які проживають у Литві, з них 910 – білоруси, та 254 – росіяни.

Повідомляється, що у квітні Сейм Литви прийняв закон, який передбачає обмежувальні заходи для громадян двох союзних агресивних держав, що стосуються порядку в’їзду та легалізації в Литві, купівлею нерухомості. Водночас під час розгляду документа, більше послаблень стосувалися громадян Білорусі, а обмеження були більшою мірою спрямовані проти громадян РФ.

Однак 14 квітня, президент Литви Гітанас Науседа наклав вето на закон. Він порадив парламенту не розрізняти громадян Білорусі та Росії у цьому законі. Проте, після цього, 20 квітня, Сейм відхилив це вето.

Нагадаємо, що у вересні цього року тисячі росіян у Латвії отримають листи від Управління у справах громадянства та міграції з проханням покинути країну. Через три місяці тих, хто не виконає прохання, можуть депортувати з Латвії.

Зокрема, йдеться про росіян, які навіть не спробували пройти перевірку на набуття статусу постійного мешканця Європейського Союзу.

Вони не з’явились на іспит з латиської мови та не продовжили дію тимчасового дозволу на проживання в країні. Таких осіб близько шести тисяч.

Джерело