Людей терміново вивозять з міста, яке може стати “другим Бахмутом”: “Не ризикуйте життям!”

Новини

Про це, як пише Politeka.net, в ефірі Радіо Свобода заявив керівник військової адміністрації Віталій Барабаш.

За його словами, логістика з містом ускладнена – дорога прострілюється ворогом.

«Логістика ускладнена, тому що кілометрів десь 10-12 до Авдіївки вся дорога пристріляна, всі села сусідні Очеретинської громади – також постійно під обстрілами: і артилерія, і «Гради», і ракетні удари… Тобто всі села громади, через які ми їдемо в Авдіївку вони – під обстрілами. Тому логістика міста складна», – сказав він.

За словами Барабаша, більше тижня як Авдіївка зрівнялася по кількості обстрілів з Бахмутом – 250-300 за добу. По штурмових діях – 20-40 іноді і до 20 авіанальотів по місту та околицях.

«По штурмових діях – 20, 30, 40 іноді, як у Бахмуті, так і в нас. Авіація: Бахмут – три-чотири-п’ять на добу, у нас іноді – до 20 буває авіанальотів по місту, по околицях міста, позиціях навколо міста. По Авдіївському коксохім заводу, хоча там немає жодного військового, б’ють кожного дня», – заявив Віталійй Барабаш.

Також керівник адміністрації пояснив, що у росіяни стоїть завдання дійти до Карлівки.

По перше це водосховище, з якого зараз воду бере майже пів області й тому вони кожного дня б’ють саме по ньому. Також якщо вони дійдуть до Карлівки, то звідти можна з будь-чого діставати до Покровська, наприклад.

«Вони зняли увагу з Вугледару і перекинули увагу на Авдіївку. Чому: бо немає сенсу брати Вугледар, якщо в тебе в тилах залишається Авдіївка, треба зразу «розібратися». Другий момент – вони налаштовані рухатися далі, як вони і заявляли вже неодноразово, що вони хочуть вийти на адмінкордони Донецької області, зрозуміло, що це пряма дорога на Покровськ. Навряд чи їм вдасться до Покровська дійти, такими от темпами це не знаю, скільки років треба. Стратегічно в них завдання стоїть дійти до Карлівки…», – заявив голова адміністрації.

В місті залишається майже дві тисячі людей. Серед них сім дітей.

Але їм загрожує смертельна небезпека, адже навіть йдучи за водою можна потрапити під обстріл і загинути.

Додамо, у свою чергу керівник прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашковський заявив, що найближчим часом Авдіївка може стати другим Бахмутом – війська Росії постійно намагаються оточити місто.

За його словами, росіяни зазнають значних втрат. Штурми Авдіївки однотипні та передбачувані.

Тим часом мешканців Авдіївки закликають евакуюватися, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

“Ворог щоденно завдає ударів по цивільній інфраструктурі та житлових кварталах. Місцева влада вкотре радить місцевим жителям не ризикувати своїм життям і життям своїх рідних й евакуюватися до більш безпечних регіонів України”, – йдеться у повідомленні.

У Мінреінтеграції нагадують, що внутрішньо переміщених осіб розмістять у безкоштовних прихистках, нададуть фінансову, гуманітарну і психологічну допомогу, соціальний супровід.