Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна

Новини

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна. Крім нього, затримати і притягнути до відповідальності за злочини проти України суд дозволив російську уповноважену з прав дитини Марію Львову-Бєлову.

Вони підозрюються у організації депортації українських дітей. Про це повідомляє сайт Міжнародного кримінального суду.Повідомляє;obozrevatel.com

“Сьогодні, 17 березня 2023 року, Друга палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт двох персон у контексті ситуації в Україні:  Володимира Володимировича Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової”, – йдеться у прес-релізі МКС.

Так, Путіну закидають можливу безпосередню участь унасильницькій депортації громадян України та нездатність перешкодити вчиненню військових злочинів військовослужбовцями та посадовими особами РФ.

“Володимир Володимирович Путін, який народився 7 жовтня 1952 року, президент Російської Федерації, імовірно несе відповідальність за військовий злочин незаконної депортації населення (дітей) та незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію Російської Федерації… Злочини, ймовірно, були скоєні на окупованій території України як мінімум з 24 лютого 2022 р. Є розумні підстави вважати, що Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини, за скоєння діянь безпосередньо, спільно з іншими особами та/або через інших осіб та за його нездатність належним чином контролювати цивільних та військових підлеглих, які вчинили дії”, – обґрунтували рішення в МКС.

Львова-Бєлова ж “несе індивідуальну кримінальну відповідальність за зазначені злочини, за вчинення діянь безпосередньо, спільно з іншими особами та/або через інших”.

На підставі заяви звинувачення від 22 лютого 2023 року в Палаті попереднього провадження II визнали, що є обґрунтовані підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за військовий злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих територій України. на Російську Федерацію, на шкоду українським дітям.

Там також зазначили, що усупереч процедурі вирішили публічно сповістити про ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової з міркувань, що ці особи і далі організовують викрадення українських дітей.

“Палата визнала, що ордери є секретними для захисту потерпілих і свідків, а також для забезпечення безпеки розслідування. Тим не менш, пам’ятаючи про те, що діяльність, що розглядається в цій ситуації, імовірно триває, і що інформування громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому скоєння злочинів, Палата визнала, що в інтересах правосуддя уповноважити Секретаріат публічно розкривати наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, щодо яких видано ордери, та способи відповідальності, встановлені Палатою. Вищезгадані ордери на арешт були видані на підставі заяв, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року”, – зазначено у заяві.

Генеральний прокурор України Андрій Костін у ході термінового брифінгу підтвердив, що російський диктатор офіційно підозрюється у скоєнні воєнного злочину, разом з ним арештувати дозволили Львову-Бєлову, яка організувала схему викрадення українських дітей на окупованих територіях і їх протизаконне всиновлення російськими родинами у десятках регіонів РФ.

За словами Костіна, це рішення є сигналом усьому світові, що російський правлячий режим є злочинним.

Генпрокурор України подякував за важливе рішення особисто спецпрокурору МКС Каріму Хану та його команді.

Новина доповнюється…