Мобілізація в Україні: чоловік ухилився від призову і вибачився, але суд суворо покарав

Новини

Чоловік отримав повістку і мав прибути до ТЦК та СП, але ухилився.

У Закарпатській області чоловіка, який відмовився від мобілізації, спочатку було засуджено до іспитового терміну. Однак прокурор оскаржив це рішення, і тепер ухилянта відправили до в’язниці.

Про це йдеться у вироку Закарпатського апеляційного суду.  politeka.net

За інформацією суду, житель міста Мукачево на Закарпатті, в грудні 2022 року, був визнаний придатним до служби в армії. Він отримав повістку та повинен був прибути до ТЦК і СП, але ухилився.

Суд у першій інстанції визнав чоловіка винним і засудив його на 4 роки позбавлення волі, замінивши реальний термін іспитовим.

Прокуратура Закарпатської області оскаржила це рішення в апеляційному суді, вимагаючи відправити ухилянта до в’язниці. Адвокат чоловіка просив не карати його.

Закарпатський апеляційний суд вважає, що “відмова від захисту Батьківщини свідчить про підвищену суспільну небезпечність вчиненого кримінального правопорушення, що може призвести до підриву військової дисципліни, розлагодженості дій, спрямованих на захист суверенітету держави, та в умовах воєнного стану є неприпустимим”.

Суд також вважає, що “щире каяття” ухилянта не можна враховувати, оскільки він не виправився.

Апеляційний суд скасував вирок Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 11 травня 2023 року, і чоловіка засудили до трьох років позбавлення волі.