Мобілізація в Україні: Данілов пояснив нюанс з отриманням другої вищої освіти

Новини

В Україні збираються переглянути доцільність здобуття чоловіками призовного віку під час дії режиму воєнного стану другої вищої освіти. Міністерство освіти розгляне це питання найближчим часом, причина – у збільшенні кількості охочих серед чоловіків отримати ще один диплом під час війни.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов в ефірі Українського радіо. Він впевнений, що якщо чоловік може служити в армії, то “освіта почекає”.obozrevatel.com

На думку Данілова, питання здобуття “другої вищої освіти, третьої, а подекуди й четвертої” є питанням “морального порядку”. Його, за словами посадовця, дослідить Міносвіти, яке й визначатиме доцільність здобуття ще одного диплома чоловіками призовного віку під час війни.

“Міністерство освіти зараз буде розглядати це питання, проводитимуть аналіз, адже так сталося, що переважно чоловіки з певним життєвим досвідом – 40–50 років вирішили отримувати другу-третю освіту. Кількість людей, які хочуть здобути освіту, збільшилась в рази. Якщо ви можете служити в армії, придатні, то почекає навчання чи ні, вирішуватиме відповідне міністерство”, – заявив Данілов.

Ця заява пролунала на тлі слів нардепа від “Слуги народу”, представника президента України у Верховній Раді України Федора Веніславського. Він 1 вересня заявив, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну різко збільшилася кількість абітурієнтів-чоловіків, переважно віком 30-35 років, які хочуть здобути вищу освіту на денній формі навчання.

Веніславського занепокоїло те, що денна форма навчання дає студентові право на відстрочку від мобілізації, тож він припускає можливість “певних зловживань”. Нардеп висловив думку, що відстрочку мали би отримувати лише ті люди, які здобувають вищу освіту вперше, а не починають навчання, аби отримати другий чи третій у житті диплом.