Мобілізація в Україні: важливі зміни чекають на строковиків з 1 серпня

Новини

Мобілізація в Україні триває і з 1 серпня діятимуть нові правила, які стосуватимуться в першу чергу строковиків.

Мобілізація в Україні йде повним ходом, заклику підлягають усі військовозобов’язані незалежно від наявності чи відсутності бойового досвіду. Однак діятимуть нові правила мобілізації, проте багато українців не розуміють, що вони стосуються насамперед строковиків. politeka.net

Адвокат Марія Левченко докладно розповіла про важливі зміни, які очікують строковиків з 1 серпня.

Експерт розповіла, що законопроект №9342 набув чинності 30 червня 2023 року. До нього було внесено зміни до статті №18 “Закон України про військову службу та військовий обов’язок”.

Так, під час мобілізації, починаючи з 1 серпня строковики за бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.

Адвокат додала, що також у рамках мобілізації, військовослужбовці строкової служби, термін військової служби яких минув під час дії військового стану, та військова служба яких продовжено понад встановлені терміни, і які під час дії військового стану прослужили не менше шести місяців, за власним бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.

“Після цього строковики можуть бути звільнені зі служби за правами мобілізованих. Тобто запрацює можливість звільнятися при зміні статусу строковика на мобілізованого. Можна буде звільнитися за наявності батьків або дружини першої чи другої групи інвалідності”, – доповнила адвокат Марія Левченко.

Ця нова ініціатива в рамках мобілізації також передбачає, що, починаючи з того ж дня 1 серпня, військовослужбовці-строковики отримають щомісячну додаткову грошову винагороду.

Це ще один захід, спрямований на підтримку та стимулювання військовослужбовців у важкий період дії воєнного стану та мобілізації. Введення можливості переведення в категорію мобілізованих добровільно дозволить військовослужбовцям продовжувати свою службу, якщо вони виявлять бажання та готовність служити у чинних військових підрозділах.