Московському патріархату дали три дні на звільнення Лаври — Ткаченко

Новини

Протягом 3 робочих днів московський патріархат має повністю покинути стіни Лаври.

У понеділок, 5 червня, комісія МКІП завершила свою роботу в Києво-Печерській лаврі і підписала із Заповідником акт приймання-передачі державного майна.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. tsn.ua

За його словами, загалом комісія перевірила та повертає в користування державі 79 об’єктів. Всі вони в різних станах.

“УПЦ МП допущено самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Заповідника. З всім цим ще будемо розбиратись”, – пообіцяв Ткаченко.

Заповідник висунув вимогу УПЦ МП про невідкладне звільнення, припинення використання та повернення Заповіднику його майна. Тепер протягом 3 робочих днів московський патріархат має повністю покинути стіни Лаври.

“У випадку відмови – буде суд для прийняття відповідного рішення про усунення перешкод Заповіднику у користуванні майном. Сьогодні представники Монастиря відмовилися через канцелярію прийняти Акт прийому-передачі державного майна. Заповідник відправив всі документи поштою та в електронному форматі”, – зауважив міністр.

Ткаченко наголосив, що “це дійсно історичне рішення та непроста робота – але Лавра має бути українською, і вона повертається до держави”.