Це вони підірвали ГЕС! Данілов не стримався – карти розкрили: страшний день для країни. Вперше!

Новини

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна не має жодного відношення до підриву Каховської ГЕС, а заяви Росії про нібито причетність до цього нашої держави назвав нісенітницями.

Про це Данілов сказав у ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Вони (росіяни – ред.) захлинаються від злоби, що вони не можуть вирішити питання військовим шляхом. І тому зараз вигадують різні нісенітниці, які не мають ніякого підтвердження. По-перше, вона (Каховська ГЕС – ред.) була повністю під контролем ще з березня, на жаль, минулого року російських окупантів, російських терористів. Там не було жодного нашого військового або наших представників, тому про що волає ця людина (речник президента РФ Дмитро Пєсков – ред.), мені складно сказати. Але я вже звик, коли цей чоловік з вусами починає щось розповідати, якісь нісенітниці для того, щоб виправдати ту агресію, яку вони здійснюють по відношенню до нашої країни. Нам було відомо, що у вересні – жовтні минулого року було зроблено так звані закладки. І саме зараз вони вирішили їх використати для того, щоб запобігти нашому контрнаступу, про який зі зрозумілих причин на сьогодні каже увесь світ. Тільки єдине, про що ми можемо говорити – ми до цього не маємо ніякого відношення, що б там на Кремлі не розповідали”, – сказав Данілов.

Також він підтвердив, що винуватці підриву Каховської ГЕС – мотострілецька бригада 205-ї армії РФ.

“Звичайно, саме вони знаходилися й контролювали ситуацію до 2 годин 50 хвилин сьогоднішнього дня. В той час, коли вони зробили цей підрив, цей терористичний акт по відношенню до не тільки нашої країни, а до всесвіту”, – наголосив Данілов, відповідаючи на запитання, чи може він підтвердити інформацію, що винуватці катастрофи на Каховській ГЕС – мотострілецька бригада 205 -ї армії Російської Федерації.

Данілов наголосив, що “наслідки цієї катастрофи будуть вкрай, вкрай складними”.

“Справа в тому, що тут окрім питання, яке вони хочуть вирішити – завадити нашим Збройним Силам звільняти наші території, але я можу сказати точно – їм це не допоможе. Ми обов’язково звільнимо свою землю, тут ще й питання екологічне. Справа в тому, що 360 тонн того мастила, яке там є, ризики, ті, що можуть виникнути на Запорізькій атомній станції – саме це сьогодні зранку Президент України, голова Ради нацбезпеки і оборони нашої країни, проговорював з членами Радбезу, яку він доручив зібрати терміново і зранку таке засідання відбулося”, – поінформував Секретар РНБО.

У контексті можливих розрахунків російських загарбників щодо підриву Каховської ГЕС, Данілов зауважив, що вода – це найбільш “руйнівна сила, яка є на планеті”.

“Ви можете приборкати вогонь, але ви ніколи не можете приборкати воду. І робити якісь розрахунки щодо води – це повне безглуздя, особливо коли росіяни в цій операції використовували саме вибухові пристрої. Це неможливі розрахунки, це ще раз каже про їх безглуздя, яке вони зараз чинять на території нашої країни”, – наголосив Секретар РНБО.

Додамо, що станом на зараз вже відомо про вісім населених пунктів та один мікрорайон Херсона, які затоплені повністю або частково у результаті підриву Каховської ГЕС російськими окупантами. Як повідомив очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін на даний час організована евакуація мешканців даних населених пунктів.