“Ми просто зробили все, щоб війна почалася”: Арестович зробив скандальну заяву

Новини

Колишній радник Офісу президента України та блогер Олексій Арестович вкотре оскандалився власними поглядами на війну та її причини. Він переконаний, що війну спровокували самі українці. Про це Арестович написав у Facebook, передають Патріоти України.

Ексрадник Банкової відреагував на заяву громадського діяча Олексія Толкачова про те, що «українці заслужили цю війну». На думку Арестовича, війна – не та категорія, яку можна заслужити. Проте нею українців нібито вчать. «Ми просто зробили все, щоби вона почалася. Ми поводилися, як їжа на зовнішній арені, і їмо один одного на внутрішній», – зауважив блогер.

Він вбачає проблему у переплетінні з минулими – умовний Скоропадський проти умовних Петлюри та Винниченка, правоцентристська культура відносин проти ліво-популістської. «Один раз провалили, другий – зараз, а третього вже не буде», – наголосив колишній радник Офісу президента.

Традиційно, у коментарях під дописом розгорівся скандал. Чимало користувачів вражені поглядами Арестовича, проте деякі його все ж підтримують.

Нагадаємо, нещодавній пост Олексія Толкачова у соцмережі спричинив бурхливе обговорення. Зокрема, громадський діяч вважає, що війна розпочалася через українців – і більшість з громадян, на його думку, не можуть цього зрозуміти.

На переконання Толкачова, проблема України не у владі, яку звикли гостро критикувати, а у самих людях. Він упевнений, що в Україні токсичне соціальне середовище, а майже кожен на будь-якій роботі намагається менше працювати та більше вкрасти, тож повномасштабна війна з Росією стала «результатом нашої колективної моральної деградації».

Також Толкачов заявив, що війна в Україні є «закономірним наслідком 30 років нашої безгосподарності, нехлюйства, егоїзму, крадійкуватості, моральної деградації та гнилі».

Після попереднього скандального посту, де громадський діяч Олексій Толкачов заявив, що «українці заслужили цю війну», він знову написав, що українці винні у війні та взявся звинувачувати громадян у старих образах. Толкачов наголосив, що перемогу громадяни України поки не заслужили. Причиною в цьому він бачить те, що українці не хочуть змінювати негативні звички – корупцію та токсичність до ближніх.