Митрополит Епіфаній потужно звернувся до українців: “Не дати себе зв’язати путами відчаю”

Новини

Сьогодні, 9 лютого, вшановують подію перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого до Константинополя, пише Politeka.net з посиланням на Митрополита Епіфанія.

«А тому є добра нагода для завжди актуальних настанов цього надзвичайного проповідника, одного з найбільших учителів християнства, справжнього цілителя людських душ», – зазначив предстоятель ПЦУ на свій сторінці в Facebook.

Найбільше, підкреслив Епіфаній, святитель Іоан Златоуст застерігав людей від розпачу і відчаю і називав їх найсильнішою зброєю лукавого.

«Він благав не втрачати надії, не піддаватися зневірі, тузі, недовірі Богові, відчуттю самотності і покинутості – тим руйнівним пристрастям, які ведуть до розпачу», – акцентував Епіфаній, додавши, що Золотоустий порівнював відчай з ярмом, яке, «лежачи на шиї душі, змушує її дивитися вниз, перешкоджає підняти погляд до свого Владики».

За його словами, підкреслив Епіфаній, думки розпачу тяжчі за свинець і залізні ланцюги – вони буквально «топлять» душу, скочують її у темну безодню до диявола.

Тож, підкреслює предстоятель ПЦУ, лише надія на Бога – безпечний якір, опора життя, яка «наче міцний ланцюг, що опускається з неба, підтримує наші душі, помалу піднімаючи на висоту тих, котрі міцно тримаються за неї, і підносить нас вище бурі життєвих прикрощів». Лише маючи надію можна спастися і не піддатися владі відчаю, встояти проти зброї диявола, каже Митрополит.

ЗСУ, звільнення територій, прапор

«Надія – зброя проти смерті. Нині, в контексті цієї довгої і жорстокої війни проти нашого народу, усвідомлюючи диявольські намагання ворога забрати у нас надію на перемогу і посіяти сумніви, зневіру, втому, тугу, нетерплячість, нарікання, духовне знесилення, збайдужіння, пригніченість тощо – ми маємо не дати себе зв’язати путами відчаю», – закликавв Епіфаній українців, нагадавши також слова святителя Іоана Золотоустого, що біда не в тому, що, борючись можна впасти, а в тому, щоб, упавши, так не залишатися.

“Тож нехай ніхто не падає духом! «Будь твердим і мужнім, не страшися і не жахайся; бо з тобою Господь Бог твій скрізь, куди підеш» (Нав. 1: 9)”, – завершив Митрополит.