На Одещині посилили перевірки, ситуація після підриву ГЄС ускладнюється: “Є ризики…”

Новини

На Одещині посилили перевірки колодязів.

Так, на Одещині посиляться перевірки колодязів через ризик “інфікування” з Чорного моря, який забруднений після підриву окупантами Каховської ГЕС. politeka.net

Про це під час брифінгу заявила заступник гендиректора Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Лідія Степанова.

Херсон, підрив Каховської ГЕС

Вона повідомила, що в експертів викликає занепокоєння, що до криниць з питною водою можуть потрапити збудники інфекцій, виявлені в акваторії Чорного моря.

Чорне море, берег

“Йдеться про колодязі, які розміщені в радіусі до кілометра від морського узбережжя. Є ризики забруднення водоносних шарів цих джерел водопостачання. Тому починаємо дослідження колодязів на всі показники безпеки”, – заявила Степанова.

Також мешканцям Одеси та Одеської області рекомендовано пити виключно бутильовану воду та дотримуватись правил гігієни.

Джерело: Уніан.

До того ж на Одещині підвищено мінну небезпеку. З акваторії чи гирла Дніпра на одеське узбережжя переносить ворожі протипіхотні чи протидесантні міни.

“Бережіть себе та своїх дітей. Це стосується купання в морі та відлову мідій. Мало того, що люди купаються в інфекційному морі, ще й намагаються збирати мідії та вживати їх”, – додав Братчук.