На занедбаній могилі Чапкіса у Києві з’явилося багато квітів: коли чекати на пам’ятник (фото)

Новини

Як зараз виглядає місце поховання легенди українського танцю.

Місць тому в соціальних мережах активно обговорювали вигляд могили Григорія Чапкіса, видатного українського танцюриста та хореографа, на Байковому цвинтарі у Києві. Людей обурило, що надгробок не облаштований. До цього часу там не встановлений пам’ятник легендарному артисту. Багато користувачів у соціальних мережах докоряли у цьому його родичам. tsn.ua

Григорій Миколайович Чапкіс помер майже два роки тому – 13 червня 2021 року.

Так зараз виглядає могила хореографа Григорія Чапкіса на Байковому кладовищі / фото ТСН.ua / ©

Квіти від незнайомців

На вихідних сайт ТСН.ua відвідав могилу Григорія Чапкіса на Байковому цвинтарі. Вона дійсно виглядає не кращим чином.

За місяць після публікації з надгробка прибрали вінок та дерев’яну конструкцію з вишитим рушником. Могила залишається такою як була в квітні, тільки на ній з’явилося багато штучних троян білого та червоного кольорів.

Шанувальники принесли хореографу білі та червоні троянди / фото ТСН.ua / ©

Що кажуть родичі

Лілія Чапкіс, донька легендарного артиста, розповіла сайту ТСН.ua, що з понеділка на Байковому кладовищі вже почалися роботи з облаштування пам’ятника.

Вона додає, що за традицією пам’ятник ставлять через рік після смерті людини. А процес з підготовки пам’ятника розпочали рік тому.

“У нас вже готовий проєкт пам’ятника батькові. Раніше не розпочинали роботи, бо було холодно. Проєкт розроблявся ретельно та довго, ми очікували на його закінчення десять місяців. Також потрібно було домовитися з робітниками. Процес триває, ми не спимо. Єдине, що ми за кордоном і, на жаль, приїхати до Києва не можемо, а у Григорія Миколайовича у місті нікого не залишилося – ні родичів, ні друзів. На жаль, через війну, авіасполучення з Києвом зараз немає, а на дорогу потягом витрачається дуже багато часу. Тому приїхати ми поки не зможемо, лише під час відпустки, бо теж всі працюємо”, – розповіла нам донька хореографа.

Ленгендарний “повзунець” від Чапкіса

Вона додає, що робітники вже розпочали заливку фундаменту. Діти Чапкіса – Лілія та Грег контролюють їх роботу у телефонному режимі.

Григорій Чапкіс виконує свій легендарний

Лілія Чапкіс розповіла нам, яким буде пам’ятник її талановитому батькові на Байковому цвинтарі.

“Роботи над встановленням пам’ятника будуть закінчені вже найближчим часом. Григорій Миколайович буде зображений у образі під час виконання його легендарного “повзунця” – дуже складного хореографічного елементу. Він виконав його у складі ансамблю Павла Вірського, де пропрацював 30 років. Його “повзунця” ще ніхто не зміг повторити. Є фото батька під час виконання “повзунця”, яке облетіло увесь світ. Саме таким він буде зображений на пам’ятнику. Я дуже вдячна усім людям, які відвідують могилу мого тата на Байковому кладовищі. Вони приносять квіти і просто згадують його. Щиро дякую їм від усіх нас”, – розповіла нам Лілія Чапкіс.