“Найбільш боєздатні”: росія перекидає підрозділи відразу на два напрямки

Новини

Про це, як пише Politeka.net, йдеться у новому зведенні американского Інституту вивчення війни.

Аналітики констатують, що заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські війська ведуть наступальні дії в районі Бахмута, а російські джерела повідомили про продовження українських наземних ударів на північному та південному флангах Бахмута.

«Геолокаційні кадри та російські джерела показали, що українські сили звільнили кілька населених пунктів під час продовження наземних атак на південь, південний захід і південний схід від Великої Новосілки на заході Донецької області», – зазначають аналітики, додаючи, що російські джерела також повідомляли, що українські війська продовжували атакувати на південний захід від Оріхова в Запорізькій області і досягли успіхів у цьому районі.

Також експерти інституту повідомляють, що ЗСУ здійснили візуально перевірені наступи в західній частині Донецької та Запорізької областей, які російські джерела підтвердили, але намагалися применшити.

Аналітики нагадали слова Маляр, що на півдні України українські війська просунулися на від 300 до 1500 метрів.

Маляр та інші українські та російські джерела повідомляли, що українські війська здобули успіхи на південь від Великої Новосілки між 10 і 11 червня, зокрема звільнили Макарівку, Нескучне, Благодатне, Сторожеве та Новодарівку.

«Українські сили звільнили кілька міст, але заяви про український “прорив” наразі передчасні», – зазначилив Інституті.

Аналітики також звернули увагу на слова Маляр, що російські війська перекидають найбільш боєздатні підрозділи з Херсонського напрямку на Бахмутський і Запорізький напрямки.

Зокрема, з Херсонського напрямку окупанти перекидають підрозділи 49-ї загальновійськової армії (Південний військовий округ РФ) і невизначені підрозділи морської піхоти та повітряно-десантних військ.