Найкраща звістка на Великдень: відбувся масштабний обмін полоненими, з’явилися зворушливі кадри

Новини

На Великдень, 16 квітня, відбувся черговий масштабний обмін полоненими.

Із російського полону вдалося врятувати ще 130 українських захисників. Радісну звістку повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими. .politeka.net

Усі звільнені Захисники – рядові та сержанти. Більшість із них боронили Україну на Бахмутському та Соледарському напрямках, а також на Запоріжжі, Херсонщині та Луганщині.

“48 зі 130 звільнених сьогодні Оборонців вважались зниклими безвісти. Частина з урятованих мають поранення, числені контузії та втрачені кінцівки. Також звільнено з полону двох рідних братів, які воювали в районі м. Бахмут. Найстаршому зі звільнених Оборонців вже виповнилося 58 років, наймолодшому – 21 рік”, — розповіли в Штабі.

Серед врятованих захисиків: 92 військовослужбовця ЗСУ, 20 тероборонців, 11 нацгвардійців, троє прикордонників, двоє представників Військово-морських сил та двоє з Державної спеціальної служби транспорту.

Попередній обмін полоненими відбувся 10 квітня. Тоді додому вдалося повернути 100 українських військовослужбовців — 80 Захисників та 20 Захисниць. Майже половина з них мали важкі поранення, хвороби або зазнали катувань.

Того ж дня Україна згідно з нормами Женевських конвенцій передала російській стороні ще п’ятьох важкопоранених полонених окупантів, в тому числі єдину жінку, яка перебувала в українському полоні.