“Наказав усім відступати, а сам лишився”: історія командира, який врятував побратимів ціною власного життя

Новини

Українські захисники щодня ризикують своїм життям, щоб захистити Батьківщину від російських загарбників. politeka.net

Командир із позивним “Чупс” пожертвував собою, щоб урятувати своїх побратимів. Історією мужності та героїзму розповів військовий Данило Ів. Довбун на своїй сторінці у Фейсбук.

Захисник розповів, що українські військові виконували бойове завдання біля одного із окупованих населених пунктів. До операції готувалися кілька тижнів, враховували всі моменти, проводили додаткову розвідку та складали план. Командиром на місці був “Чупс”, який виконував завдання розвідника-сапера. Все йшло чудово, але на виході з окупованого населеного пункту на них чекали російські війська.

Група наших захисників прийняла бій. Згодом командир зрозумів, що ворог перевищує чисельність ЗСУ. Він прийняв тяжке рішення: наказав усім відступати, а сам лишився, щоб затримати загарбників. Побратими “Чупса” чули все, що відбувається тому, що рацію було включено.

“Ми чули на відстані окупантів, які зверталися до “Чупса” і наказували йому кинути зброю. Знову тиша. І останні слова “Чупса”: “Ну привіт, п**ори”. Вибух”, – розповів військовий про свого командира.

Після цього хлопці переглядали відео з дрону. Вони побачили в радіусі 50 метрів перевернуту землю та близько 15 знищених окупантів. Тобто командир підірвав себе разом із загарбниками. Група, на жаль, повернувся без “Чупса”, а сам бій практично одразу скінчився після потужного вибуху. У загиблого Героя залишилися дружина та маленький синочок.