Нардепи тепер працюють 4 години на місяць, дехто майже нічого не робить: «Це дуже цинічно»

Події

Народні депутати збираються в парламенті лише кілька разів на місяць і при цьому зарплата у них залишається незмінною. Та ще й надбавку не забувають собі виписати.

Майже всі депутати Верховної Ради України отримали стовідсоткову надбавку до свого окладу за січень 2023 року. До того ж вони мають величезну зарплату і при цьому практично нічого не роблять.

В інтерв’ю для “Радіо НВ” парламентський аналітик “Руху Чесно” Олександр Саліженко розповів про те, що нардепи наразі працюють 4 години на місяць і деякі майже нічого не роблять. politeka.net

Як розповів експерт, зараз народні депутати збираються у парламенті лише кілька разів на місяць і працюють у сесійній залі лише 4 години. При цьому зарплата у них залишається незмінною. Та ще й надбавку не забувають собі виписати.

“За нинішніх умов парламент засідає двічі на місяць і загалом одне засідання триває близько двох годин. Деякі майже нічого не роблять. Є народні депутати, які не приходять на нараду, а потім кажуть, що у них були важливі справи… Виглядає це дуже цинічно, якщо знати, що засідань лише два на місяць і тривають вони лише дві години. І це не виправдання, адже за нинішніх умов парламентарі мають працювати від дзвінка до дзвінка”, – пояснив Олександр Саліженко.

За інформацією “УП” середня зарплата депутата за січень 2023 року склала 48,8 тис. грн. Ця сума включає оклад, 100% надбавку і додаткові виплати – за почесне звання, за науковий ступінь, кошти за відпустку, лікарняне або службове відрядження.

Найбільші виплати за січень отримали голова парламенту Руслан Стефанчук – 78,9 тисяч гривень та голова комітету ВРУ із закордонних справ Олександр Мережко – 69,1 тисяч гривень.