“Наші Герої віддають своє ЖИТТЯ! Які комедії? СХАМЕНІТЬСЯ ВЖЕ!” Ткаченко звільняється з Кабміну: всі деталі скандалу із серіалами і музеєм

Новини

Главу Міністерства культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка можуть зняти з посади – він написав заяву, а президент Володимир Зеленський уже доручив уряду розглянути йому заміну. Таке рішення могло стати відповіддю на критику міністра через багатомільйонне фінансування державою кіноіндустрії, яке українці вважають недоцільним в умовах боротьби з повномасштабним вторгненням Росії. obozrevatel.com

Міністра також критикували за рішення витратити під час війни понад 500 мільйонів гривень на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду українського народу. У зверненні до українців 20 липня Зеленський сказав, що кожен проєкт, який можна реалізувати коштом позабюджетних ресурсів, має бути реалізований саме так.

Ткаченко звільняється з Кабміну: всі деталі скандалу із серіалами і музеєм

“Музеї, культурні центри, символи, серіали – все це важливе, але зараз інші пріоритети. Знаходьте позабюджетні кошти. Не державні. Отже, я запропонував главі уряду два кроки. Перший – знайти позабюджетні кошти на проєкти, які справді потрібні зараз. У світі є люди, котрі можуть допомогти. А другий – попросив прем’єр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України”, – сказав президент.

 

Ткаченко зі свого боку повідомив, що подав у відставку. Причиною такого рішення він назвав “хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни”.

Раніше стало відомо, що на фінансування кіноіндустрії держава збирається витратити близько 400 мільйонів гривень. Ці кошти було заплановано у бюджеті ще минулого року. Зокрема, йдеться про фінансування 53 проєктів – художніх телесеріалів та документальних фільмів

Сам Ткаченко пояснював, що тематика більшості фільмів є актуальною – російсько-українська війна. Однак українців обурила сама сума – вони вважають, що такі кошти варто витратити на потреби Сил оборони України.

“Ці твори, які мають бути створені, залишаться власністю держави. Це важливо. Власністю платників податків надалі. І це нормально, що під час війни держава підтримує, зокрема, й виробництво серіалів. Так робили всі, зокрема і під час Другої світової війни американці та британці, і не лише за гроші меценатів”, – говорив міністр.

Наприклад, йдеться про замовлення за 33 млн грн з бюджету серіалу “ПГТ Інгулець” про харківських айтівців та президента ФК “Інгулець” Олександра Поворознюка, продюсером якого має стати український телеведучий та продюсер Юрій Горбунов.

Багато українців визнали таку розтрату недоцільною в умовах повномасштабної війни, коли захисники потребують амуніцію та озброєння.

Ткаченко звільняється з Кабміну: всі деталі скандалу із серіалами і музеєм

Ткаченко звільняється з Кабміну: всі деталі скандалу із серіалами і музеєм

Крім того, напередодні стало відомо, що Мінкульт виділяє на виробництво продукту від компаній, які працювали на російський ринок, мільйони гривень.

Держпідприємством Іномовлення було проведено “художній конкурс” на фільми та серіали. Тоді переможцями стали компанії ТОВ “Український продакшн ХАБ” та ТОВ “КС Продакшн”. Раніше їхні засновники працювали на російському ринку та у російських проєктах.