Настав час відповісти Росії: сенатор-республіканець Джим Ріш закликав надати Україні літаки F-16

Новини

Американський сенатор-республіканець Джим Ріш закликав адміністрацію президента США Джо Байдена надати Україні літаки F-16. Також він радить постачати до України більше систем ППО NASAMS.

Про це 79-річний сенатор розповів в інтерв’ю “Європейській правді” на полях Галіфакського безпекового форуму, куди він прибув на чолі делегації американського Конгресу. Він запевнив, що постійно передає свої рекомендації у Білий дім.

Сенатор зауважив, що на початку повномасштабного російського вторгнення він дуже критично оцінював дії американського уряду, тому що, на його думку, вони робили недостатньо і діяли надто повільно.

“Я маю сказати, що ми постійно передаємо свої рекомендації у Білий дім. Я кажу їм, що треба робити інакше, намагаюся вплинути на формування політики. … Я і досі хочу побачити більше підтримки та її швидше виділення. Я, напевно, представляю групу найбільш рішучих (у Конгресі США). Зокрема, я вважаю, що важливо надати Україні винищувачі та навчити ваших пілотів”, – заявив Джим Ріш.

Він стверджує, що не потрібно боятись ескалації війни, а треба відповісти Москві за В’єтнам і Корею.

“Хтось каже: “О ні, це призведе до ескалації”. Але слухайте, коли ми воювали у В’єтнамі та Кореї, то росіяни постачали як літаки, так і пілотів для наших противників! Настав час для США відповісти їм тим самим. Я абсолютно готовий проголосувати за такий крок. Я зустрічався з українськими пілотами і вважаю, що вони можуть використовувати F-16. Так, потрібно певне навчання, але немає серйозних проблем”, – сказав 79-річний сенатор-республіканець.

При цьому він визнав, що США прогресують у наданні допомоги.

“Ми “виросли” від надання “Стінгерів” до “Хаймарсів”, а тепер перейшли до постачання систем NASAMS, які вже зараз довели свою ефективність на полі бою. І якщо ми говоримо про реалістичні очікування від адміністрації Байдена, то я би сконцентрувався на тому, щоби переконувати їх поставити до України більше NASAMS”, – заявив Джим Ріш.

OBOZREVATEL