НАТО не бачить загрози з боку “вагнерівців” у Білорусі: офіційна заява

Новини

У НАТО заявили, що не бачать прямої чи опосередкованої загрози союзникам із боку найманців російської ПВК “Вагнер”. Проте Альянс уважно стежить за всією військовою діяльністю в Білорусі.

Про це заявила речниця НАТО Оана Лонгеску в коментарі виданню PAP. “Ми не бачимо жодної прямої чи опосередкованої військової загрози з боку найманців “Вагнера” для наших союзників, але ми залишаємося пильними”, – сказала вона. obozrevatel.com

Лунгеску зазначила, що НАТО у східній частині Альянсу посилило свою оборонну присутність. Це воно зробило у відповідь на агресію з боку Росії.

За її словами, в Альянсі продовжують робити “все необхідне для стримування будь-якої загрози та захисту кожного сантиметра території”.

Крім того, речниця НАТО нагадала заяву лідерів Альянсу, зроблену під час Вільнюського саміту, в якій ішлося про засудження усіх, хто “активно сприяє російській війні”.

Варто зазначити, напередодні найманців російської приватної військової компанії “Вагнер” помітили за 2 км від кордону з Польщею. Спробу прориву з території Білорусі вони вже робили. У зв’язку з цим польська сторона розглядає варіант повного закриття кордону.

Нагадаємо, президент Литви Гітанас Науседа заявив, що частина бойовиків ПВК “Вагнер” дислокуються недалеко від литовського державного кордону. Глава держави наголосив, що присутність у Білорусі “вагнерівців” створює додатковий фактор ризику для безпеки його країни.