НАТО відправить до кордонів Росії 250 бомбардувальників та винищувачів: що відбувається

Новини

Під час масштабних військових навчань Альянсу відбудеться понад 2000 вильотів бойових літаків.

На найбільші в історії НАТО повітряні навчання 25 країн Альянсу та їхніх союзників відправлять майже 250 літальних апаратів, серед яких – стратегічні бомбардувальники B-1, винищувачі п’ятого покоління F-35 та  безпілотники далекого радіусу дії. tsn.ua

Як повідомляє The Wall Street Journal, навчання Air Defender 23 триватимуть від 12 по 23 червня, зокрема біля російських кордонів на Балтиці та Чорному морі.

Згідно з легендою навчань, ворог захоплює німецький порт Росток (тут починається трубопровід, яким перекачується привезена морем нафта), і сили НАТО, згідно зі статтею 5 статуту Альянсу, стають на колективний захист Німеччини.

На навчаннях, зокрема, відбудеться імітація атаки об’єктів на території Європи російськими ракетами та безпілотниками, перехоплювати які будуть  винищувачі. Бойові літаки активно використовуватимуть повітряний простір на східному фланзі НАТО — у Литві, Польщі, Чехії та Румунії.

Загалом участь у навчання візьмуть понад 10 000 військовослужбовців, буде здійснено понад 2000 вильотів.

“Йдеться про те, щоб надіслати сильний сигнал: якщо настане найгірше, ми зможемо захистити себе”, – заявив генерал-лейтенант Інго Герхартц, командувач ВПС Німеччини. Він не сказав, кому посилається цей сигнал, але газета Bild, яка його цитувала, написала , що це зрозуміло – Росії та президенту Володимиру Путіну.

Навички, відпрацьовані під час навчань, стануть у нагоді для розгортання та взаємодії сил ВПС не тільки в Європі, але й в Азії, зокрема, для захисту Японії та Південної Кореї, сказав WSJ генерал-лейтенант Майкл Лох, командувач Національної гвардії ВПС США. Японія також бере участь у Air Defender 23.