Нацбанк вводить в обіг незвичайні монети: як виглядатимуть нові 2 гривні

Новини

30 травня Нацбанк вводить в обіг незвичайні монети номіналом 2 гривні. Цю монету Нацбанк присвятив 150-річчю від дня народження Павла Скоропадського. У продаж у банках-дистриб’юторах та онлайн-магазині Нацбанку монета надійде лише 5 червня.

Про це повідомив Національний банк України (НБУ). today.politeka.net

Таку монету випущено номіналом 30 тисяч екземплярів. Вона виготовлена ​​з нейзильберу, має масу 12,8 г та діаметр 3,1 см.

На аверсі монети на тлі стилізованих прапорів зображено трикутник “віньєтка Георгія Нарбута”. Він символізує культурний та економічний розквіт України за гетьманату Скоропадського. Трикутник обрамляють написи: українізація; освіта та гривня.

На реверсі монети розміщено портрет самого гетьмана Скоропадського. Ліворуч від нього – композиція, що символізує події Української революції, вгорі на дзеркальному фоні – роки життя “1873 – 1945”.

Монета входить до серії “Видатні особистості України”.

Варто зазначити, що до списку ювілейних та пам’ятних монет України є список пам’ятних та ювілейних монет, випущених Національним банком України.

Загалом таких монет за часи незалежності України станом на 29 травня 2013 року було випущено 555. З них — 278 з недорогоцінних металів, 224 срібних, 47 золотих та 6 біметалічних (зі срібла та золота).

Ювілейні та пам’ятні монети стали випускатися Національним банком з 1995 року.