НБУ ввів в обіг нові гроші, спільні з Польщею: як вони виглядають і що треба знати українцям

Новини

Національний банк України та центральний банк Польщі ввели в обіг пам’ятні монети зі спільного набору.

Напередодні, до дня Незалежності України було презентовано спільний україно-польський набір пам’ятних монет «Дружба та братство – найбільше багатство». Про це повідомили в пресслужбі НБУ.  politeka.net

До набору входять дві срібні пам’ятні монети номіналами 10 гривень та 10 злотих, які складаються разом у формі серця. Монети виготовлено зі срібла 999 проби, кожна масою 31,1 г.

На передній стороні (аверсі) 10-гривневої монети на тлі синьо-жовтого прапора зображено тризуб, а також графічний символ гривні, розташований на тлі композиції, що ілюструє жахи війни.

На аверсі монети в 10 злотих зображено орла (герб Польщі) на тлі біло-червоного прапора та графічний символ польського злотого, розташований на фоні, який символізує допомогу та підтримку.

монета

На зворотніх сторонах (реверсах) монет дизайнер відобразив постаті українця та поляка — вони сидять разом за столом з хлібом та вином. Коли дві монети з’єднати разом, то орнамент внизу реверсу утворює квітку – це символ надії, життя та розвитку.

Крім того, на монетах можна побачити написи обома мовами: “Дружба та братство – найбільше багатство”.

Тираж набору обмежений до 10 000 штук (по 5 000 штук в Україні та Польщі).

В Україні такий набір можна буде придбати з 31 серпня 2023 року. А кошти від продажу монет у Польщі передадуть Україні як фінансову допомогу.

монета