НБУ запроваджує кілька важливих змін із 7 квітня: що треба знати українцям

Новини

Як заявили в пресслужбі Нацбанку, ці рішення спрямовані на підвищення привабливості строкових заощаджень у гривні, посилення стійкості валютного ринку та забезпечення подальшого зниження інфляції. politeka.net

По-перше, з 7 квітня 2023 року НБУ запроваджує тримісячний депозитний сертифікат (ДС) під фіксовану ставку на рівні облікової ставки. Можливості банків розміщувати кошти в таких ДС залежатимуть від обсягів сформованих ними портфелів гривневих депозитів населення з початковим терміном розміщення від трьох місяців, а також від успішності нарощення таких портфелів.

По-друге, з 7 квітня Національний банк також знижує ставку за депозитними сертифікатами овернайт із 23% до 20%.

Крім того, ухвалено рішення, що з 11 травня 2023 року пільгові нормативи формування банками обов’язкових резервів за строковими коштами на рахунках фізичних осіб у національній (0%) та іноземній валютах (10%) поширюватимуться лише на депозити з початковим строком від трьох місяців.

Також в НБУ відзначили, що інфляція інфляція в Україні сповільнюється другий місяць поспіль – у лютому до 24,9% у річному вимірі. Зниження інфляції розпочалося раніше та відбувається швидше, ніж прогнозував Національний банк.