НБУ змінює правила для всіх банків за кілька тижнів: у кого більше не вийде поповнити картку

Новини

Починаючи з серпня, в Україні буде неможливо “анонімно” поповнити чужий або навіть свій банківський рахунок через рішення НБУ. У межах зусиль по боротьбі зі сірими доходами та брудною готівкою, банківська система НБУ посилює вимоги до своїх клієнтів з кожним роком.

З 1 серпня, українці не зможуть проводити платежі на картки без авторизації, адже таке рашення прийняли НБУ. Раніше, навіть з обмеженням у 5 тис. грн, можна було поповнювати рахунки готівкою без авторизації. Але зміни, які набудуть чинності через рішення НБУ, передбачають обов’язкову авторизацію для здійснення операцій через термінали або за допомогою фінансового номера телефону в мобільних додатках.

Національний банк України (НБУ) встановив вимогу верифікації клієнтів, яка здійснюється через зчитування номера картки, використовуючи NFC або магнітну смугу. У разі, якщо картка не контактує з терміналом, банк може запропонувати інші методи верифікації, такі як пін-код, ОТР (одноразовий пароль) або QR-код через мобільний додаток банку.

Додатково, банки зобов’язані призупиняти та перевіряти операції, якщо вони мають ознаки пов’язаності між собою, наприклад, якщо клієнт дробить операції для ухилення від ліміту.

Ці зміни у правилах, які затвердили у НБУ, можуть ускладнити поповнення рахунку через термінали, але вони спрямовані на підвищення безпеки та боротьбу зі зловживаннями в банківській сфері.

Джерело: Обозреватель.