Не надумай лінуватися і “ляпати” язиком: 25 вересня велике церковне свято, що заборонено робити

Новини

24 вересня в церковному календарі – день пам’яті преподобної Єфросинії Олександрійської. Дівчинка народилася у заможній родині в Олександрії. Її мати рано померла, тому Єфросинію виховував батько Пануфрій, який сповідував християнство. Коли дівчині виповнилося 18 років, батько вирішив виддати її заміж. Для благословення на щасливий шлюб Пануфрій відправив дочку до монастиря. Єфросинія отримала благословення, проте сама мрія про віру та життя в монастирі.

І вона таки наважилася: покинула батьківський дім, таємно прийняла постриг та оселилася в монастирі. Щоб батько не віднайшов її, Єфросинія приховувалася під видом юнака на ім’я Ізмарагд. Навіть ченці не знали, що це Єфросинія. Жила дівчина в відокремленій келії 38 років і досягла духовної досконалості.

Лише перед смертю повідала свою таємницю Єфросинія батькові, попросивши, щоб її поховали поряд з матір’ю. Коли вона померла, батько сам прийняв чернецтво і жив в тому ж монастирі, що і його донька. А все майно роздав біднякам.

Наші предки вірили, що цього дня не варто сваритися, лаятися, ображати когось, брехати, пліткувати. Під забороною були байдики – кожен мав стати до роботи, зробити якусь корисну справу. Також, цей день не підходить для нових справ – вірили люди, бо ціль не буде мати успіху.

Ще цього дня жінки квасили капусту. Участь в процесі приймали всі: від малого до старого.

З давніх давен існують прикмети цього дня:

  • дивилися, який сьогодні день: гарна погода – до тепла ще протягом трьох наступних тижнів;
  • яким буде цей день, таким буде і квітень наступного року;
  • ще не опало жовте листя з берези — снігу не буде ще довго;
  • південний вітер вказує – до теплої зими, а західний — до сніжної.

Іменини сьогодні святкують Семен, Федір, Юліан