Не принесіть в дім горе та біду: 13 грудня велике церковне свято, що заборонено робити

Новини

Сьогодні, 13 грудня, в православному календарі день пам’яті мучеників Євстратія, Авксентія, Євгена, Мардарія і Ореста. Ці чоловіки постраждали від рук двох імператорів, що ненавиділи християн, Максиміліана та Діоклетіана. Події відбувалися приблизно у ті часи, коли в Вірменії та Кападокії увірували в Ісуса Христа. Тоді ж правителям донесли, що через віру люди можуть віддалитися від Римської імперії. Святі намагалися викрити своїх катів у жорстокості, проповідували Слово Боже та допомагали бідним.

Також, 13 грудня, в православному календарі день пам’яті преподобного Никодима, який народився у Сербії близько 1320 року і був монахом на Святій Горі Афон. Преподобний був великим знавцем і перекладачем святих писань і церковних батьків. Він також був автором декількох творів, серед яких «Історія Святої Гори» і «Життя святого Григорія Палами». Він помер 1406 року і був похований на Афоні.

Наші предки вірили, що в такий день не варто виходити на вулицю після заходу сонця, адже можна зустріти неприємності та ще й принести їх додому. Особливо, якщо ще щось підібрати на дорозі та забрати собі. Також, під забороною сварки, лайки, образливі слова, бо в іншому випадку можна отримати проблеми з горлом. Взагалі, цей день називається «відьомські посиденьки», тому до вечірнього часу доби та ночі ставилися з обережністю.

А от милостиню варто подати. Допомога нужденному обов’язково обернеться гарною звісткою.

З давніх давен існують прикмети цього дня:

вовки ходять недалеко від будинків людей та виють — до сильного морозу;

іній лягає на дерева — до холодної погоди;

сонце сідає за темну хмару — чекайте на заметіль вночі.

Іменини сьогодні святкують Василь, Володимир, Герман, Євген, Іван, Микола, Яків, Анастасія, Люція.