Не відповідальність, а почесна відставка! Негіднuк суддя отримає солідні відпускні та довічні виплати за наш з вами рахунок

Новини

Центр Протидії Корупції

Це минулорічний колаж з тоді ще суддею Солом’янського суду Києва Тарасом Оксютою. Він хотів стати членом Вищої ради правосуддя, але в останній момент зійшов з дистанції.

Минуло кілька місяців і суддя Оксюта вирішив піти на пенсію. Сьогодні оновлена ВРП заяву про почесну відставку задовольнила. Тепер Оксюта отримає солідні відпускні та довічні виплати за наш з вами рахунок.

Чи справедливо це? Нижче кілька фактів про Оксюту.

Пам’ятаєте акваріумні “плівки Холодницького”? На одному з фрагментів згадується, що колишній керівник САП Холодницький, дізнавшись про обшуки і допит НАБУ в одній зі справ, наказав своєму помічнику зателефонувати керівництву Солом’янського суду та попросити суд не розглядати клопотання детективів. Так і сталось. Суддя Сергієнко повідомила, що їй дзвонив Оксюта і просив не видавати детективу ухвали.

Тепер про статки. У деклараціях за 2014 і 2015 роки суддя вказував, що єдиними його доходами є зарплатня та пенсія по інвалідності, а єдиним задекларованим нерухомим майном – кімната в гуртожитку на 10 квадратів.

Про гуртожиток особливо смішно. Тим не менш, у ті роки суддя зумів заощадити 25 тисяч доларів. Це понад дворічна зарплата судді на той час. Питання: звідки такі гроші?
У липні 2015 року Оксюта придбав Toyota Camry 2008 року за класичні на той час 149 тисяч грн. Тобто, менш ніж 7 тисяч доларів. Через кілька років суддя продав автівку вже за 16 тисяч доларів. Схоже, занизив вартість авто при купівлі задля уникнення фінмоніторингу та обов’язку пояснювати походження коштів. Бо всі так робили?

Це не єдиний такий випадок. Суддя казав, що у 2012 році його дружина придбала квартиру у Києві площею 81,4 квадрати за 350 тисяч грн. Тобто приблизно за 43 тисячі доларів. Втім, у 2020 році дружина Оксюти продала це ж помешкання за понад 3 млн грн (приблизно 120 тисяч доларів).

Вірите, що таке буває?

І наостанок ще кілька фактів. Одіозний Татаров був науковим керівником, коли Оксюта захищав дисертацію. А брат Оксюти був помічником не менш одіозного голови ОАСК Вовка.
Підсумовуючи. Маємо телефонне право, незрозумілі доходи, сумнівні дані в деклараціях, Вовк, Татаров і багато іншого. В підсумку: не відповідальність, а почесна відставка з довічними виплатами.

Можливо, це 1 особа та текст в стилі попарт

Джерело