Не зіпсуйте собі долю: 14 листопада велике церковне свято, що заборонено робити

Новини

Сьогодні, 14 листопада, в православному календарі день пам’яті святого апостола Пилипа. Він був наймолодшим учнем Ісуса Христа, займався вивченням Святого Письма та проповідуванням Євангелія у Фригії та Скифії. До християнства Пилип приєднався після того, як побачив воскресіння Христа. Святого апостола люди шанували ще за життя, адже він творив справжні дива. До прикладу, воскресив із мертвих немовля. Якось він вилікував від укусу отруйної змії дружину антипата. Вона розповіла все своєму чоловікові, який злякався, що віра розповсюдиться всім містом. Тому наказав спалити помешкання, де жив тоді Пилип. Помер апостол у страшних муках.

Також, 14 листопада – день пам’яті святителя Григорія, який народився 1296 року в Константинополі в знатній родині, що переселилася туди через турецьке нашестя на Малу Азію. Він отримав високу освіту і був покликаний імператором Андроніком II Палеологом до державної служби, але відмовився від неї, прагнучи до духовного життя. Вже в 20 років юнак прийняв чернецтво в одній з афонських обителей, де його духовним наставником був преподобний Григорій Візантійський. Він займався ісихастською молитвою, яка полягає в зосередженні уваги на Ісусовій молитві і відчутті Божої присутності в серці. Він також був обдарований видіннями і чудесами. Він вважається одним з Отців Церкви і одним з найбільших представників православного богослов’я. Його вчення про ісихазм і Божественні енергії було затверджено на декількох соборах і стало основою православної духовності.

Наші предки вірили, що в такий день жінки не займалися рукоділлям: не шили та не в’язали, бо заплутуючи нитку можна зіпсувати собі долю.

А ще, до 14 листопада закінчувався весільний період. Хто не встиг одружитися, то чекатимуть вже закінчення Різдвяного поста.

З давніх давен існують прикмети цього дня:

пішов дощ — наступного року буде великий урожай пшениці;

каркають ворони — на відлигу;

на деревах вранішній іній — до хорошого урожаю вівса.

Іменини сьогодні святкують Олексій, Пилип, Аристарх, Михайло, Микола, Григорій, Сергій, Порифій, Олександр, Гаврило, Констянтин, Василь, Дмитро, Георгій, Віктор, Федір, Петро, Ганна.