“Не знаю, як розповідатиму дітям”: дружина Героя розповіла про втрату рідної людини

Новини

За пів року служби вінничанин Віталій Ковтуновський боронив державу на кількох гарячих напрямках фронту. За цей час лише раз приїздив до дому, щоб побачити родину та довгоочікувану новонароджену доньку.  politeka.net

В середині лютого Віталій загинув у Мар’янці. Дружина Героя Яна поділилася його історією з виданням 20 хвилин.

Яна говорить, що вони з чоловіком мали наполеонівські плани на життя: те купити, там побувати, то зробити. Однак 24 лютого все змінило. В армії Віталій не служив, військового досвіду також не мав, тому перші місяці великої війни до війська його не призивали.

Це сталося вже в липні, коли чоловік їхав у справах, а його автівку зупинили. Вручили повістку. Віталій й пішов до військкомату. Вже звідти мобілізація. Спочатку короткотривале навчання, а потім, каже Яна, перекинули на захист Донеччини. Курахівський, соледарський, мар’янський напрямки — одні з найгарячіших точок на всій земній кулі. Й саме там довгі місяці боронив країну Віталій.

У вересні в них народилася донька. Під час короткочасної відпустки Віталій з Яною встигли похрестити доньку. Чоловік спочатку хотів відкласти хрещення на мирний час, але дружина наполягла. А потім настав день повертатися назад. Побратими Віталія потів розкажуть, що він все вихвалявся перед ними, кажучи: «У мене тепер доця-принцеса є», «А чия це таткова доця?» «Подивіться, як вона на мене схожа».

Остання розмова в лютому з чоловіком була короткою. На четвертий день Яні подзвонили: «Нам шкода, але ваш чоловік загинув. Це було в Мар’їнці. Його тіло доставлять у Вінниці. Коли його можна буде забрати з моргу, вас сповістять».

“Я не могла повірити, що таке взагалі могло статися. Ну як це мій Віталік загинув?! Це точно помилка. Він живий! Просто не виходить на зв’язок. Можливо, щось справді сталося, але не те, що вони мені говорять. Просто переплутали. Добре, що руки й ноги були цілими. Ми поховали його з відкритою труною. Я стільки історій чула про те, як від інших солдатів залишаються лише окремі частини, які збирають у пакети, а потім кладуть в гроби”, — каже дружина загиблого Героя.

Як саме загинув Віталій Яні не розповіли. Сказали лише, що тієї ночі ворог обстріляв їхні позиції. Одні побратими говорили, що загинуло двоє, інші, що четверо. Яна думає, що вже ніколи не дізнається напевно, як саме втратила чоловіка, а її діти батька.

“Поки що я не знаю, як розповідатиму дітям про все це. Чи зможу підібрати правильні слова? Як вони на це відреагують?”, — говорить Яна.