”Немає місця в системі освіти”, – міністр Лісовий відреагував на звільнення Фаріон

Новини

Міністр освіти України Оксен Лісовий підтвердив інформацію про звільнення Ірини Фаріон із “Львівської політехніки”.

Чутки про звільнення професора Ірини Фаріон з університету “Львівська політехніка” офіційно підтверджено міністром освіти Оксеном Лісовим.

Із заявою з приводу скандалу міністр виступив увечері 15 листопада у своєму офіційному акаунті у Facebook .

“Львівська політехніка” звільнила Фаріон. Відповідний наказ уже підписано ректором “, – заявив Лісовий.

Відомо, що трудовий договір з професором кафедри української мови було розірвано на підставі “аморального вчинку, несумісного із посадою”. Вже з завтрашнього дня, 16 листопада, Фаріон офіційно вважатиметься звільненою.

Міністр підтримав це рішення, зазначивши, що Фаріон “не місце в системі освіти”, оскільки вона не має поваги до українських воїнів, які захищають Україну від російської агресії. Він висловив сподівання, що СБУ притягне до відповідальності екс-депутата.

Лісовий подякував студентам “Львівської політехніки”, які не побоялися виступити за звільнення професора.

” Студенти були, є і завжди будуть рушійною силою змін та трансформацій… Сьогодні ми продовжуємо позбавлятися тіней радянського минулого та в системі освіти “, – написав міністр.

Контекст

Фаріон потрапила у гучний скандал через те, що образливо висловилася про російськомовних воїнів ЗСУ. Вона, зокрема, заявила, що не вважає їх за українців. Професор не тільки не вибачилася, а й поливала брудом усіх, хто критикував цю її позицію.