Німеччина передала Україні другу систему ППО Iris-T – Spiegel

Новини

Німеччина передала Україні ще одну систему протиповітряної оборони Iris-T. Разом із нею українська армія отримала 16 ракет.

Про це повідомило видання SPIEGEL у середу, 19 квітня. За даними журналістів, поставка відбулася кілька днів тому. obozrevatel.com

Як зазначається, це вже друга система Iris-T, яку Київ одержав від Берліна. Усього була домовленість про чотири такі комплекси.

“Німеччина передала Україні другу з чотирьох обіцяних систем ППО Iris-T SLM. За інформацією SPIEGEL, кілька днів тому, приблизно 16 квітня, було доставлено систему Iris-T і 16 керованих ракет”, – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, що першу з чотирьох обіцяних німецьких ЗРК IRIS-T наші Збройні сили отримали в жовтні 2022 року. Під час першого бойового хрещення в Україні ця система ППО збила 100% цілей.

14 лютого міністр оборони ФРН Борис Пісторіус сказав, що захист українського неба посилять ще дві системи IRIS-T SLM від Берліна. Тоді він заявив, що їхні поставки заплановані в найближчі місяці.

Зенітний ракетний комплекс IRIS-T вже збиває російські ракети

IRIS-T (Infra Red Imaging System T ail) – зенітний ракетний комплекс ППО та ПРО малого та середнього радіусу дії, призначений для знищення літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, крилатих і балістичних ракет. Така військова техніка є на озброєнні дев’яти країн Європи.

Стріляє ракетами, вартість яких становить по 400 тис. євро, з інфрачервоною головкою самонаведення.