Нові дати свят у листопаді: в ПЦУ оприлюднили великі зміни в календарі

Новини

В Православній Церкві України зазначили, що листопад буде дещо незвичним з точки зору відзначення традиційних релігійних свят.

В ПЦУ підкреслили, що у зв՚язку з переходом на новоюліанський календар на другу половину листопада припадають деякі раніше «зимові» свята.  politeka.net

«Так, відтепер 15 листопада розпочинатиметься Різдвяний піст, який триватиме до 24 грудня, Навечір’я Різдва Христового. Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке раніше відзначали 4 грудня, тепер будемо відзначати 21 листопада. На 24-те число припадає день вшанування пам՚яті святої великомучениці Катерини, а на 30-те листопада – святого Андрія Першозваного», – розповіли в ПЦУ.

А 8 листопада, як кажуть в ПЦУ, святкуватимемо Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних, а 13 листопада відзначатимемо день пам՚яті святителя Іоана Золотоустого.

«Також у листопаді дні пам՚яті двох апостолів: Филипа (14 листопада) і Матфея (16 листопада)», – розповіли в ПЦУ.

Традиційно, в четверту суботу листопада, яка цьогоріч припаде на 25 число, вшановуватимемо День пам’яті жертв голодоморів.

«Ми звершуватимемо заупокійну молитву за всіх, в Україні голодом заморених», – повідомили в ПЦУ.

В цьому році 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Нагадаємо, що запровадження нового календаря почалось із 1 вересня, оскільки саме з цієї дати, за візантійською традицією, починається релігійний рік за григоріанським календарем. Тоді як новий релігійний рік за юліанським календарем починається з 14 вересня.

Рішення про перехід на новий календар було ухвалено спільно з вірянами.