Новий наступ росіян, розкрито, де воно буде: стягують війська, найманців і техніку

Новини

Про це попередив військовий оглядач, координатор групи “Інформаційний опір”, полковник Збройних сил України Костянтин Машовець.

Йдеться про Куп’янський напрям. За словами експерта, перші відомості про підготовку противником активізації на цьому напрямку стали відомі близько місяця тому, починаючи з середини лютого, розмір угруповань військ противника, що діяли на цьому напрямку почав поступово зростати. politeka.net

Це, зазначає Машовець, стосувалося як кількості особового складу, так і основних типів ОВТ.

Сьогодні супротивник зосередив на Куп’янському напрямі окремі мотострілкові бригади, мотострілкові полки, штурмовий загін найманців, «добровольчі» загони системи БАРС тощо.

«На початку та середині минулого місяця на Куп’янському напрямку противник здійснив низку атак та штурмових дій, намагаючись суттєво покращити свої тактичні положення на цьому напрямі», – повідомив Машовець, як розвивалася ситуація.

За словами аналітика, метою противника були не стільки відновлення позицій російських військ по р. Оскол та ліквідація плацдарму ЗСУ від Дворічної до Куп’янська, скільки створення загалом, зручних рубежів для подальшого “згортання” оборони ЗСУ вздовж р. Оскол із півночі на південь на максимально можливу відстань, включаючи Куп’янськ.

За кількома атаками на північ від Куп’янська силами до мотострілецького взводу (іноді навіть, без бронетехніки та артилерії), послідували атаки на ряд та інших населених пунктів.

Згодом, каже Машовець, «все заглохло» і окупанти сконцетрувалися на Лиманському напрямі, але «питання Куп’янського напрямку» не втратило актуальності. Більше того, він набув оперативно-стратегічного значення і противник продовжує виношувати у цьому напрямку плани активних, наступальних дій.

Так, у Білгородській області розгорнуто склади централізованого постачання боєприпасів для потреб росіян, що діють на Сватівсько – Старобільському напрямку.

А в районі сіл Ольшана, Тавільжанка, Великий Виселок продовжується зосередження сил та засобів.

Крім того, фіксується зосередження ще тактичної групи до 3-х вогневих батарей, у тому числі озброєних 240-мм самохідними мінометами 2С4 “Тюльпан”.

«Але найбільш важливою ознакою є фіксація переміщення оперативного складу штабів і КП частин та з’єднань військ противника на запасні командні пункти, переміщення та зміну розташування його передових пунктів управління…», – наголосив Машовець.